Драма доближи Виртус Болоня до плейофите в Евролигата (видео)

(сн. Virtus Segafredo Bologna/Twitter)
17-04-2024 09:06 | BGbasket.com

Виртус Болоня направи първа крачка към плейофите в Евролигата. Баскетболистите на Лука Банки надвиха Анадолу Ефес с 67:64 в плей-ин мача между деветия и десетия. В „Синан Ердем Доум“ двата сътворих драма, в която на печелившата страна в крайна сметка се оказаха италианците.

Така „черно-белите“ ще играят срещу Баскония, който загуби от Макаби Тел Авив в другата плей-ин двойка. От своя страна играчите на Томислав Миятович приключиха участието си в най-комерсиалната клубна надпревара на стария континент. Виртус и Баскония ще се срещнат в петък (19 април), а победителят ще спори с Реал Мадрид в плейофите.

Безпощадният мерник на Уил Клйабърн от далечна дистанция домакините да мечтаят за двуцифрената разлика на старта. Въпреки че Марко Белинели, Габриел Лундберг и Торнике Шенеглия помогнаха на гостите да надигне глава, турците се отскубнаха с 2 точки след 10 минути игра.

Ситуацията на паркета придоби различен вид във втората част, а равенството често бе изписвано на таблото. Това обаче не спря Клайбърн да напомни за себе си и да изстреля „сините“ при 36:35 на голямата почивка.

Интригата присъстваше и при подновяването на играта, като в ролята на основни реализатори влязоха Шейн Ларкин и Лундберг. Все пак отборът от Истанбул се пребори за разлика от 2 точки в края на предпоследния период.

Драматичните моменти не липсваха и във финалната десетка. Италианците погледнаха смело към победата чрез точните стрелби на Авуду Абас и Белинели. Именно усилията на двамата доведоха до актив от 7 точки за „черно-белите“ в последните 4 минути. Ларкин имаше други планове и съкрати пасива на домакините само до минус 3, но кош зад дъгата на Лундберг остави радостта в гостуващия лагер.

Торнике Шенгелия даде тон на Виртус с 13 точки. Авуду Абас и Габриел Лундберг добавиха по 12, като вторият записа 7 борби и 7 асистенции. Марко Белинели реализира 11.

Уил Клайбърн блесна за Анадолу с 22 точки, 5 борби и 6 тройки. Шейн Ларкин вкара 16.

Тагове: Евролига, Виртус Болоня, Баскония, Анадолу Ефес