Левски не успя да се зарадва след разгром над Берое

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
10-04-2024 20:38 | BGbasket.com

Очакван разгром постигна Левски при гостуването си в Стара Загора на Берое - 115:70.

"Сините" изиграха най-резултатния си мач за сезона, и първият с над 100 точки, но радостта им бе помрачена от контузия на Момчил Кадиев в последната част.

Тепърва ще стане ясно доколко сериозен е проблемът, възникнал при неумело падане на съперников играч върху крака на младока.

Иначе интрига имаше само в първата част от двубоя, който пропусна и Николай Титков, за капак на всички проблеми на Берое.

Левски спечели минимално началната четвърт, преди да избухне във втората и да се откъсне напред за 55:40 на полувремето.

След подновянането на играта вече нямаше много опции пред домакините, а Левски постепенно увеличаваше аванса си, за да стигне той до най-много 47.

Максим Бочев записа впечатляващ дабъл-дабъл от 25точки, 14 борби и 5 асистенции към тях. 18 вкара Красимир Петров, 15 - Лъчезар Димитров със 7 асистенции и 4 откраднати топки.

22 за Берое вкара Дарин Иванов, 20 добави Калоян Колчев, и 12 - Евгени Енчев.

С победата Левски вече има 12, с което продължава да е на изходни позиции за плейофите.