Миньор удари Ямбол със силно второ полувреме

(сн. НБЛ, архив)
10-04-2024 20:50 | BGbasket.com

Миньор 2015 запази своите теоретични шансове да попадне в плейофите, след като постигна победа над Ямбол с 91:68.

Перничани записаха втори пореден силен мач у дома, като успехът дойде след отлично второ полувреме.

В скъсената си ротация след напускането на чужденците в Ямбол, гостите не успяха да се противопоставят след почивката, с което от своя страна

започнаха да слизат надолу във Втора шестица, където до неотдавна бяха водещ отбор.

Двата отбора изиграха интересно и оспорвано първо полувреме, като Ямбол имаше аванс от 7 точки в началната четвърт, но след това Миньор поведе с 6 във втората. Почивката дойде при преднина за гостите от точка - 36:35 - което остави отворено второто полувреме.

В третата част обаче Миньор направи решителна серия от 12-2, а малко преди края на периода за първи път имаше и двуцифрен аванс.

Ново 10-0 вече даде нужната увереност на домакините и в началото на последната четвърт те показаха, че няма да изпуснат шанса си. Разликата се получи във финалните 2-3 минути, когато вече Ямбол нямаше никакви съпротивителни сили.

Миньор отбеляза важни точки от 15-те грешки на съперника, а доминираше тотално и в подкошието.

22 точки отбеляза Никола Ивкович, 18 - Ромело Бърел и Данило Арнитович отчете 16 с 10 борби.

От осемте играчи на Ямбол, които играха в мача, Николай Михайлов записа 22 точки, а Иван Лилов - 11.