Франция прати вкъщи дебютанта Германия

(сн. FIBA.basketball)
07-08-2024 21:15 | BGbasket.com

Франция продължава битката за медалите в баскетболния турнир при жените на Олимпийските игри в Париж. Тимът се класира за полуфиналите, след като не допусна изненада срещу дебютанта на най-големия форум на планетата Германия, побеждавайки с 84:73. Технически делегат на мача бе Сандра Велчева-Хънт.

В следващия етап победителите от този двубой ще се изправят срещу състава на Белгия, отстранил Испания по-рано днес.

Германия имаше предимство почти през цялата първа четвърт, без обаче да успее да се откъсне, и в края й домакините обърнаха за 23:19. Подемът в играта на французойките продължи и през втория период, след който те дръпнаха с 45:33, възползвайки се от многото грешки на опонента си.

Гостите продължиха да бъркат честo и след паузата, като бяха далеч от показаното ниво до момента в турнира, а Франция поддържаше солиден аванс и преди последната част бе напред с 66:49. В оставащото време разликата бе намалена, но продължи да бъде двуцифрена и домакините спечелиха без проблеми.

Марин Жоане бе над всички за успеха с 24 точки (5 тройки), 15 точки добави Габи Уилямс, Алексия Шери има 10.

За съперника с 20 точки и 13 борби се отчете Ниара Сабали. Алексис Питърсън реализира 15 точки, Мари Гюлих вкара 11, 10 отбеляза Сату Сабали.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ОЛИМПИЙСКИ ИГРИ, 2024 (ЖЕНИ)

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ОЛИМПИЙСКИ ИГРИ, 2024 (ЖЕНИ)