Левски показа характер, Септември с 3-0 и полуфинал за отборите

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
04-05-2019 21:08 | Иван Вълчанов

Септември 97 и Левски се класираха за полуфиналите на държавното първенство за девойки U19. Днес отборите постигнаха победи в последния кръг от груповата фаза и завършват съответно първи с 3-0 и втори с 2-1, а мачовете се играха пред пълна зала „Триадица“. На полуфинал Септември ще се изправи срещу Монтана 2003, а Левски – срещу Шампион 2006. В мачовете за 5/8 място третият в групата Славия ще се изправи срещу Черно море Одесос, а четвъртият Доростол – срещу Берое Стара Загора.

В първата среща от група В Левски победи Доростол с резултат 57:43. Момичетата на Калина Попянкова започнаха мача много трудно и Доростол поведе през първата четвърт, завършила при 17:12. До края на първото полувреме Левски изравни резултата и на свой ред излезе напред за 29:24 на почивката. „Сините“ направиха много силно начало на третата част, откъсвайки се напред в резултата. Въпреки че на моменти Доростол намали разликата, Левски издържа до края и спечели, след като проявиха силен характер в тежкия за клуба ден, в който ни напусна треньорът от школата Красимира Гогова.

В подкрепа на старши треньора Калина Попянкова и състезателките ѝ до пейката на Левски имаше много момичета от школата се. Преди мача пък президентът на клуба Юлия Боянова влезе в съблекалнята, за да вдъхне кураж на момичетата. Бивши състезателки на клуба също бяха в залата в подкрепа на Левски.

Виктория Койчева и Елеонора Петкова отбелязаха по 15 точки за победителките, като хванаха съответно 9 и 6 борби. С 10 точки се включи Деляна Кадиева.

В другия мач Септември 97 се наложи над Славия с резултат 85:72. Отборите започнаха много равностойно, като през откриващата част Септември имаше малка преднина, за да се стигне до 18:14. След силна серия тимът увеличи аванса си до 13 точки в средата на втория период, но Славия успя да стопи голяма част от нея и да се приближи на 39:42 на почивката. В голяма степен мачът беше решен през третата част, в която Септември беше по-силният отбор и я спечели категорично, за да стигне до 63:49 след 30 минути на терена. Славия не спря да се бори до края, но съперникът не позволи обрат.

Илияна Георгиева записа 24 точки, 13 борби и 6 отнети топки за победителките, 19 плюс 6 асистенции регистрира Константина Какогиани, а с 16 точки и 7 отнети топки се отчете Михаела Петрова.

За Славия с 24 точки и 16 борби завърши Ивана Николова, а 12 вкара Ванеса Маринова.