Берое завърши пети при девойките

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
06-05-2019 12:40 | Мария Маринова

Берое завърши на петото място на Държавното първенство за девойки U19, което се провежда в столичната зала „Триадица“. Миналогодишният шампион се наложи над Славия със 77:65 в последния мач на двата тима от надпреварата. Тимът от Стара Загора водеше почти през целия мач и имаше предимство по повечето статистически показатели.

Двубоят започна с леко предимство за домакините, но след десет минути игра резултатът отново бе равен при 18:18. Ивана Николова даде аванс на Славия за 20:18 в началото на втория период, но последва серия от 13 безответни точки за съперника, който дръпна с двуцифрена разлика. Близо шест минути столичният тим не успяваше да се разпише, но в края на частта успя да намали изоставането си на 30:36.

Второто полувреме започна по идентичен начин – с кош на Марина Николова и девет поредни точки за Берое, с което разликата отново стана двуцифрена. Последваха равностойни минути, а преди заключителната четвърт старозагорският тим водеше с 50:41. До края тимът удържа преднината си и спечели.

Най-резултатна за победителите бе Виктория Иванова, която завърши с дабъл-дабъл от 25 точки и 10 борби, като игра без смяна. С 15 точки е Валерия Алексиева, 13 точки и 9 асистенции записа Мария Делчева, а с 11 точки и 11 борби се отчете Магдалена Неделчева.

За Славия много силен мач изигра Ивана Николова, която има 29 точки и 12 борби, но бе и единствената с двуцифрен актив за отбора си.