Шампион 2006 е новият първенец при девойките U19

(Снимка: BGbasket.com, Тони Тончев)
06-05-2019 17:00 | Мария Мицова

Шампион 2006 е новият шампион при девойките U19, след успех със 76:73 във финалната среща със Септември 97.

За последно Шампион триумфира в тази възраст през 2015-а, а през 2016-а отново игра финал със Септември 97, но тогава загуби.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ФИНАЛА

Сега, с две момичета от същия състав от преди три години - вече основни състезателки - Деница Петрова и Елена Димова - Шампион материализира своя опит и възрастово предимство в трофей. По-младите състезателки на Борислава Мандур ще чакат още за своя шанс за златото.

Пълна до горе зала "Триадица" видя битката за титлата, която предложи много емоции от най-различен характер.

Първата четвърт премина много равностойно, без някой да вземе превес, като и двата отбора изглеждаха подготвени отлично за двубоя. Във втората четвърт грешките обаче зачестиха, а след страхотния полуфинал, сега Илияна Георгиева натрупа бързи три лични нарушения и игра само няколко минутки от първото полувреме. Тежка контузия в коляното пък извади Йоана Тодорова от състава на Шампион преди почивката.

Капитанът на Шампион Деница Петрова пое инициативата в свои ръце и в края на първото полувреме серия от 10-0 даде вече по-солиден аванс на тима ѝ.

Преднината се държеше 8-10 точки и в третата четвърт, преди избухване на Константина Какогиани в последните 4 минути от нея. Гардът на Септември вкара седем безответни точки, и с помощ от съотборничките си, стопи изоставането само до 1 преди финалния период.

Елена Димова се нагърби с отговорността за Шампион в началото на четвъртата част, и разликата пак скочи до 10. Две основни състезателки на Септември - Валентина Веселинова и Християна Николова полагаха всички усилия да се задържат на терена, висящи с по 4 нарушения дълго време, но отборът им трудно стигаше до точки.

Християна, заедно с Илияна Георгиева, имаха основна роля в това да запазят надеждите на своите, с четири разлика и оставащи две минути, но за повече силите им не стигнаха.

Елена Димова завърши с 26 точки и 19 борби, Деница Петрова добави 22 за успеха.

Константина Какогиани вкара 20 за Септември.