Черно море мина на 100 и през Тунджа

15-05-2019 16:35 | Мария Мицова

Черно море Тича записа поредна безпроблемна победа на финалите за юноши U19, като във втория си мач се наложи над Тунджа Ямбол със 100:63.

Варненци стартираха ударно двубоя и не дадоха никакви аванси на съперника. Те ограничиха повече останалите играчи на Тунджа, въпреки че Александър Матушев продължи да вкарва от всякакви положения и независимо от защитниците срещу себе си.

Още след първите няколко минути Черно море водеше с 26:6, а след това поддържаше аванса си от двайсетина точки.

На почивката Мартин Стефанов и Матушев вече имаха по 19 точки за двата тима.

В края на третата част разликата мина 30 точки, когато на терена се появиха и най-младите в двата състава, родени 2002 и 2003-а.

Те доиграха двубоя без особена разлика, като най-младите във варненския тим направиха няколко отлични бързи атаки до крайното 100:63.

Мартин Стефанов записа 28 точки, 6 борби и 3 чадъра. Александър Кръстев записа 11 точки и 9 борби. Цветан Савов се включи с 10 точки и 9 асистенции, по 10 точки добавиха Мартин Йорданов и Берк Мехмед.

Александър Матушев реализира 25 за 27 минути за Тунджа Ямбол.