Победи за БУБА и Спортни таланти в първия ден на LP Cup 2019

(Снимка: София - Европейска столица на спорта)
31-05-2019 17:05 | BGbasket.com

Победи записаха отборите на БУБА и Спортни таланти в първия ден на турнира за юноши U19 LP Cup 2019.

Турнирът се провежда за втора година в памет на Людмил Панчев, а в събота продължава с двубоите Спортни таланти - ЦСКА от 17:30 и БУБА - Левски от 19:30 в зала "Триадица".

BGbasket.com, Viasport.bg и SPORTMEDIA.TV ще излъчат целия турнир.

Левски и Спортни таланти изиграха интересен двубой, особено през второто полувреме, като Спортни таланти се наложи с 89:79.

За организатора на турнира Спортни таланти игра и синът на Георги Младенов - Борислав Младенов, който се завърна след контузия и операция.

Спортни таланти бе убедителен през първото полувреме, а във втората част наниза 34 точки за 58:35 на почивката. Левски по традиция се събуди след паузата и не бе далеч от съперника в четвъртата част, когато скъси дистанцията до 3 точки, но не успя да стигне до пълен обрат.

Младенов завърши с 24 точки и 14 борби за Спортни таланти, 24 реализира и Томислав Минков, а 17 - Мартин Петров.

Иван Павлов също вкара 24 за Левски, 15 добави Слав Георгиев, а 13 - Виктор Германов.

В другия двубой БУБА победи ЦСКА със 77:30. И двата състава играха без основни състезатели.

Само в една от частите "червените" достигнаха 10 точки, а през цялото второ полувреме отбелязаха само 12.

Всички 11 играчи на БУБА, появили се в игра, успяха да се разпишат в коша на съперника, а Павел Мангуров бе най-резултатен със 16. По 10 за ЦСКА отбелязаха Емилиян Грудов и Георги Шаламанов.

Тагове: LP Cup, Спортни таланти, юноши U19