4-0 за БУБА, Шампион 2006 с първа победа в група А при юношите

23-07-2020 14:45 | BGbasket.com

БУБА баскетбол спечели и последния си мач от група А на финалите за юноши U19 във Варна. при четвъртия си успех тимът се наложи над Рилски спортист по категоричен начин – с 85:58. Така тимът логично печели групата си и ще има ден почивка след поредните си мачове в груповата фаза. В другия мач за деня Шампион 2006 се наложи над Берое с 91:77, записвайки първи успех във финалите.

Второто място в групата също е ясно – то ще бъде за Тунджа Ямбол, който има две победи и загуба до момента и няма как да бъде изместен нито от Рилски спортист, нито от Шампион 2006.

В програмата за утрешния последен ден в групата Тунджа ще гони трети успех срещу последния Берое, а Рилски и Шампион ще се срещнат в мач за разпределяне на трето и четвърто място.

БУБА доминираше в целия мач срещу Рилски и спечели всички части, постепенно увеличавайки разликата. Константин Тошков записа 30 точки и 5 асистенции за победителите, а 11 плюс 13 борби добави Даниел Кунторов. За Рилски спортист Георги Адирков приключи с 18 точки, 13 вкара Боян Георгиев, а с 12 и 8 борби приключи Васил Попов.

Във втората среща Шампион изигра стабилно първо полувреме и успя да натрупа 12 точки преднина. Берое продължи да се бори през цялото време и не позволи голямо откъсване на съперника си, но в крайна сметка загуби и следващите две части.

Алън Куршумов записа 33 точки, 5 борби и 4 асистенции за победителите, с 21 точки и 6 борби се включи Александър Стоименов, 16 вкара Стоян Кайнаров, а 14 – Мартин Тодоров. За Берое Михаил Комбаков се доближи до трипъл дабъл с 28 точки, 12 асистенции и 7 борби, а с 23 точки се отчете Петър Тояганов.