ЦСКА взе реванш от Левски за седмото място при юношите U19

(сн. Павел Костадинов, BGbasket.com)
26-07-2020 10:36 | BGbasket.com

ЦСКА завърши на седмото място в Държавното първенство за юноши U19, което завършва днес във Варна. В последния си мач от надпреварата „червените“ надвиха вечния съперник Левски с 86:82, като по този начин взеха реванш за драматичната загуба от този тим в груповата фаза на турнира.

„Сините“ започнаха срещата с доста висока успеваемост при стрелбата от далечно разстояние и именно благодарение на нея след десет минути игра те поведоха с 24:15. През втория период разликата в тяхна полза за кратко стана двуцифрена, но армейците направиха впечатляваща серия от 24:5 и на почивката вече бяха напред с 47:43.

Обратите продължиха и след паузата. В средата на третия период Левски отново взе преднина и преди решителните десет минути резултатът бе 64:60 в негова полза. В началото на последната част „червените“ останаха без своя треньор Теди Буков, който бе изгонен, но това мотивира още повече тима му. Интригата се запази до последно, като двата тима непрекъснато си разменяха водачеството. Малко повече от минута преди сирената ЦСКА дръпна с 84:79 след серия от 6:0. Тимът поведе и със 7 точки, а тройка на Томислав Минков оформи крайния резултат.

Армейците спечелиха борбата под коша (43 срещу 32), вкараха повече точки от грешки на съперника и откраднаха повече топки, като отбелязаха 12 тройки срещу 13 за опонента си.

Виктор Маргаритов изигра много силен мач за победителите, като завърши с 36 точки (5 тройки) и 7 борби. Николай Петков се отчете с 21 точки (6 тройки), а отново на познатото високо ниво бе Емилиян Грудов с 14 точки и 20 борби.

За Левски над всички с 30 точки и 7 борби бе Томислав Минков. Слав Георгиев наниза 25 точки (6 тройки), а 13 точки има Иван Павлов.