Рилецо категоричен срещу Академик за 13-0

05-02-2022 20:51 | BGbasket.com

Рилски спортист продължава без загуба в НБЛ. В мач от 17-ия кръг тимът се наложи над Академик Пловдив с резултат 77:63 и продължи серията си до 13-0. Така тимът прекъсна добрата поредица от три победи на съперника си, който към момента е със 7 победи и 8 поражения. В сряда самоковци ще имат още едно домакинство – на Ямбол в отложен мач, а пловдивчани ще посрещнат Спартак Плевен.

Домакините започнаха мача със серия от 13:2 и това им позволи да контролират мача отрано. Те запазиха комфортен аванс до края на първата част за 27:14. Стабилната игра на Рилецо се запази до почивката, а във втория период тимът ограничи съперника си до едва 11 точки и поведе с близо 20 – 43:25.

Силно начало на второто полувреме за Академик обаче върна част от интригата в мача. След серия от 15:5 разликата падна до 10 точки, а след 30 минути игра беше само 8 при 46:54. Пловдивчани се приближиха само на 5 точки, но Рилски заключи коша си за дълъг период и след 13:0 отново се откъсна напред и си осигури по-спокойни последни минути, през които запази стабилен аванс.

Трей Портър записа дабъл дабъл от 14 точки и 13 борби за победителите. 12 вкара Брандън Браун, а 11 – Ей Джей Хес.

За Академик единствен с двуцифрен актив беше Робертс Фрейманис, който завърши с 10 точки и 9 борби, а по 9 вкараха Николай Николов, Тони Гуджино (7 борби), Адриян Секулов и Васил Бачев (5 асистенции).