Берое Стара Загора с трета поредна Купа при жените

(сн. БФБ)
20-02-2022 19:53 | BGbasket.com

Берое Стара Загора защити Купата на България, след като за трета поредна година се наложи над Монтана 2003 във финалния сблъсък. Въпреки че старозагорки бяха напред през целия мач, в края се стигна до опасно приближаване на съперника и драматични моменти. В крайна сметка обаче старозагорки си тръгнаха с трофея след краен резултат 70:65.

Ударно начало с 11:2 даде тон в мача за Берое, като тимът остана напред през цялата първа част, след която водеше с 23:16. Въпреки че разликата на моменти падна до 2 точки, до почивката старозагорки задържаха водачеството за 43:35.

Темпото се запази след почивката, като в нито един момент Берое не успя да натрупа по-комфортна преднина, нито пък Монтана да настигне съперника си. Въпреки че през последната част разликата на моменти стана двуцифрена, в последните минути Монтана я сведе до едва три точки при 65:68. Тимът обаче не успя да стигне до нещо повече и загуби достойно срещата.

Ребека Тобин бе над всички с 22 точки и 12 борби за победителките, 12 точки вкара Виолина Кочева, а 11 – Теодора Динева.

За Монтана Виктория Стойчева отбеляза 15 точки, а с по 14 се включиха Санта Окоцките-Балткоиене и Христина Иванова (6 борби, 5 асистенции).