Победа №6 записа Ямбол в Шумен

03-03-2022 18:45 | BGbasket.com

Ямбол стигна до шести успех, след 82:73 над Шумен в отложен мач от 14-ия кръг в Националната баскетболна лига.

Срещата бе отлагана два пъти заради карантина, но все пак се изигра.

Мачът бе оспорван и интересен от началото до края, като и двата тима имаха своите моменти.

В първата четвърт Шумен имаше леко предимство, но нещата се обърнаха за Ямбол във втория период. Преди почивката гостите със силна серия от 12-2 дръпнаха напред. В паузата Ямбол водеше с 49:43.

Третата част бе доста слаборезултатна, като Шумен скъси отново почти минимално дистанцията до съперника и остави всичко отворено за финалните 10 минути.

7 минути и половина преди края Шумен си върна водачеството за първи път от втората част на мача, но не успя да задържи такава.

Капитанът на ямболии Дарин Иванов пое нещата в свои ръце и вкара 7 бързи точки, за да успокои малко играта на своите, до две атаки разлика.

Домакините обаче не се даваха и продължаваха да гонят до последно, но не успяха повече да се доближат толкова до противника, за да атакуват за обрат.

Най-резултатни за успеха бяха Тадж Ридли и Джеремая Пейдж съответно с 23 и 20 точки, а 10 добави Кръстан Кръстанов.

За Шумен 26 вкара Александър Милов, а 13 Виктор Серафимов.

Двубоят бе последен за Шумен от второто завъртане в шампионата, докато Ямбол има и две домакинства – на Черноморец и Берое.