Монтана 2003 отстъпи пред Будучност и ще играе с черногорките на полуфиналите

(сн. waba-league.com)
04-03-2022 21:17 | BGbasket.com

Монтана 2003 загуби с 57:76 гостуването си на черногорския Будучност в последен мач от втората фаза на Адриатическата лига. Така българският отбор завършва на четвърто място в т.нар. Суперлига с 8 победи и 6 поражения, а Будучност оглави класирането с 13 успеха и само 1 загуба. Двата състава отново ще се изправят един срещу друг на полуфиналите в турнира, които предстоят на 19 март. В другия полуфинал ще играят словенският Цинкарна и босненският Орлови.

Баскетболистките на старши треньора Мануел Марков отстъпиха инициативата през второто полувреме. Монтана 2003 загуби борбата под коша, направи двойно повече грешки, а личеше и умората от изиграния преди два дни мач с Орлови.

След равностойно начало в Подгорица и 12:10 за домакините в края на първата част, баскетболистките на Монтана 2003 направиха серия от 6 точки до 18:15 шест минути преди почивката. Будучност също отговори със серия от 6:0, но българският тим изравни. В последните две минути от първото полувреме Монтана 2003 не отбеляза кош и домакините натрупаха преднина от 31:25 на почивката, записвайки най-голямата разлика до момента.

Будучност поведе с 8 точки скоро след подновяването на играта, а след нова серия от 5:0 дръпна с 38:29. Домакините постепенно наложиха превес и при оставащи по-малко от две минути от третата част поведоха с 11 точки. Последната четвърт стартира при 53:43 в полза на черногорския тим. Авансът на Будучност достигна 19 точки пет минути преди края след серия от 13:4, а най-голямата разлика в двубоя беше 23 точки.

Димана Макариева завърши с 16 точки и 6 борби, Христина Иванова се включи с 10 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Габриела Николова добави 8 точки и 3 борби за Монтана 2003.

За Будучност Драгана Живкович отбеляза 16 точки, а Мина Джорджевич реализира 15 точки и овладя 9 борби.