Лидерът Рилски спортист си върна победния ход в Шумен

09-03-2022 20:40 | BGbasket.com

Лидерът във временното класиране на НБЛ Рилски спортист си върна победния ход с началото на третото завъртане. След две поредни загуби тимът се наложи над Шумен като гост с резултат 102:75. Така Рилецо вече има 17 победи и 2 загуби в актива си. Шуменци пък са в дъното на класирането с обратна сметка – 2-17. В следващия кръг в събота самоковци посрещат Левски, а шуменци – Черноморец.

Рилски дръпна напред още в първите минути, след като направи серия от 15:5. Тимът вкара цели 31 точки през първата част, за да запази двуцифрения си аванс. Домакините обаче изиграха много равностойна втора част и не позволиха по-голямо откъсване на съперника. Самоковци поддържаха комфортен аванс след почивката, а в края го увеличиха за категоричен краен резултат.

Трей Портър направи отлично представяне за победителите с дабъл дабъл от 28 точки и 10 борби. 18 вкара Брандън Браун, а със 17 точки, 6 асистенции и 4 борби завърши Деян Карамфилов.

За Шумен Маркъс Майърс записа 21 точки и 5 асистенции, Александър Милов добави 15 плюс 5, а Деян Белич приключи с дабъл дабъл от 11 точки и 10 борби.