Рилски спортист вкара 115 точки при гостуването си в Ямбол

19-03-2022 19:42 | BGbasket.com

Ямбол не успя да се противопостави на Рилски спортист като домакин и допусна 14-о поражение от началото на сезона със 76:115 в среща от 21-ия кръг на НБЛ. Съставът на Ямбол има и седем победи, а за Рилски спортист, който е лидер във временното класиране, успехът бе 19-и от 21 изиграни двубоя.

Със серия от 9:0 в края на първата четвърт Рилски спортист взе аванс от 34:25 след 10 минути игра. Гостите от Самоков задържаха преднина над 10 точки, която достигна и до 15 в един момент от втората част, като на почивката водеха с 61:48.

По-малко от 4 минути след подновяването на играта в третата четвърт разликата стигна 26 точки. Баскетболистите на Рилски спортист продължиха да доминират, повеждайки с 98:65 преди последните 10 минути. Границата от 100 точки бе премината още в началото на четвъртата част, а най-голямата разлика в полза на гостите в мача беше 47 точки.

Коуди Карлсън бе най-резултатен за Рилски спортист със 17 точки, а с 15 точки и 5 борби завърши Ей Джей Хес. Павлин Иванов се включи с 14 точки, 3 борби и 6 асистенции.

За Ямбол Тадж Ридли реализира 18 точки и овладя 5 борби, а Джеремая Пейдж се отчете с 15 точки и 4 борби.

В следващия кръг от Националната баскетболна лига Рилски спортист приема Спартак Плевен, а отборът на Ямбол гостува на Черноморец в Бургас на 2 април.