Рилски спортист и Локомотив София са на полуфинал при девойките U19

(сн. rilskibasket.com)
13-05-2023 17:34 | BGbasket.com

Домакинът на финалите за девойки U19 и Локомотив София са двата отбора от група В на турнира, които продължават към полуфиналната фаза. В днешните си мачове от първата фаза те постигнаха победи и заеха съответно първо (3-0) и второ 2-1 място в групата. В полуфиналната фаза Рилецо ще срещне Шампион 2006, а ЛокомотивБерое Стара Загора. Черно море Одесос и Левски ще играят в мачовете за 5-8 място.

В първия мач от групата за деня Локомотив София се наложи категорично над Левски със 78:43. След равностойна първа четвърт Локомотив избухна с 25:6 във втория период, за да натрупа голяма разлика от 21 точки на почивката. След нискорезултатна за отборите трета част статуквото се запази, а до края на мача Локомотив направи разликата категорична.

Гергана Цекова записа 18 точки и 6 борби за победителките, а Маргарита Иванова добави 17 плюс 8. За Левски с 13 точки и 7 борби завърши Никол Бончева.

В другата среща домакинът Рилски се наложи над Черно море Одесос с резултат 80:57. Самоковки печелеха част след част, постепенно натрупвайки солиден аванс, което им позволи спокойно доиграване на мача и първото място в групата.

Деница Манолова отбеляза 21 точки за победителките, а Радина Илиева добави 16 точки и 6 асистенции. За варненки Зехра Салим приключи с 19 точки и 6 борби, а 16 вкара Анхела Йошовска.