Шампион 2006 се пребори за бронза при девойките U19

(сн. BGbasket.com)
15-05-2023 17:04 | Деляна Кадиева

Шампион 2006 се пребори за бронзовите медали на финалите от Държавното първенство за девойки U19. Тимът надигра Локомотив София с 61:55 в оспорван мач пълен с обрати.

Локомотив София започна по-силно срещата и още в първите минути направи серия от 10:3. Шампион успя да стопи изоставането си и в края на периода се приближи на 3 точки от съперника. През цялата втора четвърт двата състава играха равностойно и на почивката резултатът бе равен - 27:27.

След подновяването на играта баскетболистките на Ирена Колева си осигуриха двуцифрена преднина от 11 точки, но в последната четвърт Локомотив успя da стигне до серия от 12:0, с което поведе с точка, но в последните минути силите на момичетата не достигнаха да задържат водачеството.

Елена Драгоева бе най-резултатна за успеха със своите 25 точки, като добави и 10 борби. С 14 и 5 асистенции завърши Анджела Стамболян, 11 вкара Виктория Иванова.

За Локомотив София най-добра бе Ванеса Кокалова, която отбеляза 18 точки и овладя 7 борби, с дабъл-дабъл от 10 точки и 13 борби е Гергана Цекова.