17-04-2024
Juniors (U 17) Regions | East (Spring), 1/7 Place
Cherno More Ticha (U 17)
Shumen (U 17)
Hristo Borisov
Varna
09.00
Tundja Yambol (U 17)
Vihar Aytos (U 17)
Hristo Borisov
Varna
10.45
Shumen (U 17)
Unstoppable (U 17)
Hristo Borisov
Varna
12.30
Dunav 2007 Ruse (U 17)
Vihar Aytos (U 17)
Hristo Borisov
Varna
14.15
Tundja Yambol (U 17)
Cherno More Ticha (U 17)
Hristo Borisov
Varna
16.00
Unstoppable (U 17)
Dunav 2007 Ruse (U 17)
Hristo Borisov
Varna
17.45
18-04-2024
Women Playoffs 2024 | Finals
Beroe Stara Zagora
Montana 2003
Obshtinska
Stara Zagora
18.30
Women Playoffs 2024 | 3/4 Place Games
Lokomotiv Sofia
Rilski Sportist
Triaditsa
Sofia
15.45
19-04-2024
Men National Basketball League | First Six
Chernomorets
Balkan
Boycho Branzov
Burgas
19.00
Spartak Pleven
CSKA
Balkanstroy
Pleven
19.00
Men National Basketball League | Second Six
Beroe
Shumen
Obshtinska
Stara Zagora
17.00
Academic Plovdiv
Minyor 2015
SILA
Plovdiv
19.00
Levski
Yambol
Triaditsa
Sofia
19.00
Women Playoffs 2024 | Finals
Beroe Stara Zagora
Montana 2003
Obshtinska
Stara Zagora
17.00
Women Playoffs 2024 | 3/4 Place Games
Rilski Sportist
Lokomotiv Sofia
Arena Samokov
Samokov
16.00
Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja region (Spring), 6/10 Place
Dobrich 93 (U 14)
SportBasket GT (U 14)
Vaptsarov
General Toshevo
09.00
Spartak Varna (U 14)
Sharks Shabla (U 14)
Vaptsarov
General Toshevo
10.30
Vihar 2002 (U 14)
Dobrich 93 (U 14)
Vaptsarov
General Toshevo
12.00
SportBasket GT (U 14)
Sharks Shabla (U 14)
Vaptsarov
General Toshevo
13.30
Chernomorets Balchik (U 14)
Spartak Varna (U 14)
Vaptsarov
General Toshevo
15.00
Dobrich 93 (U 14)
Sharks Shabla (U 14)
Vaptsarov
General Toshevo
16.30
20-04-2024
Men National Basketball League | First Six
Rilski Sportist
Cherno More Ticha
Arena Samokov
Samokov
19.00
Juniors (U 19) Cup of BFB | Semifinals
Shumen (U 19)
CSKA (U 19)
Arena Botevgrad
Botevgrad
16.00
Balkan (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Arena Botevgrad
Botevgrad
18.00
Juniors (U 16) Elite Division | West, Regular season
Balkan (U 16)
BUBA Basketball (U 16)
Georgi Hristov
Botevgrad
Minyor 2015 (U 16)
CSKA (U 16)
Boris Gyuderov
Pernik
Boys (U 13) Regions | East (Spring), 1/7 Place
Spartak Pleven (U 13)
Dorostol (U 13)
Drastar
Silistra
09.00
Chardafon Orlovets (U 13)
Lokomotiv G. O. (U 13)
Drastar
Silistra
10.30
Chernomorets (U 13)
Cherno More Ticha (U 13)
Drastar
Silistra
12.00
Lokomotiv G. O. (U 13)
Spartak Pleven (U 13)
Drastar
Silistra
13.30
Cherno More Ticha (U 13)
Chardafon Orlovets (U 13)
Drastar
Silistra
15.00
Chernomorets (U 13)
Dorostol (U 13)
Drastar
Silistra
16.30
Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group B
Lokomotiv Sofia (U 12)
Ahil (U 12)
Triaditsa
Sofia
Lyulin (U 12)
Spartak Sofia (U 12)
Triaditsa
Sofia
Septemvri (U 12) -2
Champion 2006 (U 12) -2
Triaditsa
Sofia
Academic 17 Sofia (U 12)
St. George (U 12)
Triaditsa
Sofia
Sports Talents (U 12)
Slavia (U 12) -2
Triaditsa
Sofia
Girls (U 16) Elite Division | East, Regular season
Chernomorets 2014 (U 16)
Wolves Razgrad (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
12.00
Girls (U 12) Regions | Vitosha and Rila regions, Group A
Lokomotiv Sofia (U 12)
NSA (U 12)
Septemvri
Sofia
Septemvri 97 (U 12)
Rilski Sportist (U 12)
Septemvri
Sofia
Champion 2006 (U 12)
Slavia (U 12)
Septemvri
Sofia
21-04-2024
Women Playoffs 2024 | Finals
Montana 2003
Beroe Stara Zagora
Mladost
Montana
18.00
Juniors (U 16) Elite Division | East, Regular season
Dolphin (U 16)
Dunav 2007 Ruse (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
12.00
Juniors (U 16) Division 1 | Vitosha region
Olympia Basket (U 16)
Levski (U 16)
Lyulin (U 16)
Sports Talents (U 16)
Academic 17 Sofia (U 16)
Ahil (U 16)
Septemvri (U 16) -2
Spartak Sofia (U 16)
Juniors (U 14) Elite Division | West, Regular season
Balkan (U 14)
BUBA Basketball (U 14)
Georgi Hristov
Botevgrad
Levski (U 14)
CSKA (U 14)
50th Middle School
Sofia
Champion 2006 (U 14)
Academic Bultex 99 (U 14)
50th Middle School
Sofia
Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja and Zagore regions, 5/9 Place
Chernomorets (U 14)
VarnaBasket (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
10.00
VarnaBasket (U 14)
Star Basket (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
12.15
Star Basket (U 14)
Chernomorets (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
14.30
Girls (U 16) Division 1 | Vitosha, Rila and Rodopi regions
Orpheus (U 16)
Montana 2003 (U 16)
149th High School Ivan Hadjiyski
Sofia
NSA (U 16)
Academic 17 Sofia (U 16)
149th High School Ivan Hadjiyski
Sofia
Girls (U 16) Division 1 | Dobrudja, Zagore and Moesia regions
Svetkavitsa (U 16)
Tony 7 Sliven (U 16)
Ivan Anguelov
Targovishte
09.30
Spartak Pleven (U 16)
Shumen (U 16)
Ivan Anguelov
Targovishte
11.15
22-04-2024
Men National Basketball League | First Six
CSKA
Cherno More Ticha
CSKA
Sofia
18.00
Men National Basketball League | Second Six
Shumen
Yambol
Arena Shumen
Shumen
19.00
Women Playoffs 2024 | Finals
Montana 2003
Beroe Stara Zagora
Mladost
Montana
18.00
Women Playoffs 2024 | 3/4 Place Games
Rilski Sportist
Lokomotiv Sofia
Arena Samokov
Samokov
23-04-2024
Men National Basketball League | First Six
Spartak Pleven
Chernomorets
Balkanstroy
Pleven
19.00
Rilski Sportist
Balkan
Arena Samokov
Samokov
19.00
Men National Basketball League | Second Six
Levski
Minyor 2015
Triaditsa
Sofia
19.00
Academic Plovdiv
Beroe
SILA
Plovdiv
19.00
24-04-2024
Women Playoffs 2024 | Finals
Beroe Stara Zagora
Montana 2003
Obshtinska
Stara Zagora
18.30
Juniors (U 15) Regions | East (Spring), 1/7 Place
Cherno More Ticha (U 15)
Dunav 2007 Ruse (U 15)
Hristo Borisov
Varna
09.00
Spartak Pleven (U 15)
Wolves Razgrad (U 15)
Hristo Borisov
Varna
10.30
Dolphin (U 15)
Dorostol (U 15)
Hristo Borisov
Varna
12.00
Cherno More Ticha (U 15)
Spartak Pleven (U 15)
Hristo Borisov
Varna
13.30
Dorostol (U 15)
Dunav 2007 Ruse (U 15)
Hristo Borisov
Varna
15.00
Wolves Razgrad (U 15)
Dolphin (U 15)
Hristo Borisov
Varna
16.30
26-04-2024
Juniors (U 19) Division 1 | Dobrudja and Moesia regions, 5/7 Place
Chernomorets Balchik (U 19)
Star Basket (U 19)
Vaptsarov
General Toshevo
09.30
Star Basket (U 19)
Dunav 2007 Ruse (U 19)
Vaptsarov
General Toshevo
12.30
Dunav 2007 Ruse (U 19)
Chernomorets Balchik (U 19)
Vaptsarov
General Toshevo
15.00
27-04-2024
Juniors (U 16) Elite Division | West, Regular season
BUBA Basketball (U 16)
CSKA (U 16)
CSKA
Sofia
Balkan (U 16)
Slavia (U 16)
Georgi Hristov
Botevgrad
Septemvri (U 16)
Minyor 2015 (U 16)
Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group B
Lokomotiv Sofia (U 12)
Spartak Sofia (U 12)
Lyulin (U 12)
St. George (U 12)
Septemvri (U 12) -2
Ahil (U 12)
Academic 17 Sofia (U 12)
Sports Talents (U 12)
Champion 2006 (U 12) -2
Slavia (U 12) -2
Girls (U 16) Elite Division | West, Regular season
Rilski Sportist (U 16)
Lokomotiv Sofia (U 16)
Arena Samokov
Samokov
Pirin Gotse Delchev (U 16)
Champion 2006 (U 16)
Nevrokop Arena
Gotse Delchev
Septemvri 97 (U 16)
Levski (U 16)
Ilia Mirchev
Sofia
Girls (U 14) Division 1 | East (Spring), 1/6 Place
Chardafon Orlovets (U 14)
Sliven Basket (U 14)
Orlovets
Gabrovo
09.30
Spartak Pleven (U 14)
Chernomorets 2014 (U 14)
Orlovets
Gabrovo
11.15
Sliven Basket (U 14)
Spartak Pleven (U 14)
Orlovets
Gabrovo
14.00
Chernomorets 2014 (U 14)
Chardafon Orlovets (U 14)
Orlovets
Gabrovo
15.45
28-04-2024
Juniors (U 14) Elite Division | West, Regular season
BUBA Basketball (U 14)
CSKA (U 14)
CSKA
Sofia
Balkan (U 14)
Champion 2006 (U 14)
Georgi Hristov
Botevgrad
Academic Bultex 99 (U 14)
Levski (U 14)
Vasil Levski SS
Plovdiv
Juniors (U 14) Division 1 | Vitosha region
Septemvri (U 14)
Sports Talents (U 14)
St. George School
Sofia
St. George (U 14)
Lyulin team 27 (U 14)
St. George School
Sofia
Lyulin (U 14)
Lokomotiv Sofia (U 14)
St. George School
Sofia
Slavia (U 14)
Olympia Basket (U 14)
St. George School
Sofia
Juniors (U 14) Division 1 | Moesia region (Spring), 3/7 Place
Dunav Ruse (U 14)
Lokomotiv G. O. (U 14)
Dunav
Ruse
10.00
Rakovski (U 14)
Spartak Pleven (U 14)
Dunav
Ruse
11.45
Spartak Pleven (U 14)
Lokomotiv G. O. (U 14)
Dunav
Ruse
14.00
Dunav Ruse (U 14)
Rakovski (U 14)
Dunav
Ruse
15.45
Girls (U 14) Elite Division | West, Regular season
Rilski Sportist (U 14)
Levski (U 14)
Arena Samokov
Samokov
Lokomotiv Sofia (U 14)
Champion 2006 (U 14)
149th High School Ivan Hadjiyski
Sofia
Slavia (U 14)
Septemvri 97 (U 14)
149th High School Ivan Hadjiyski
Sofia
Other News
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи
s