26-02-2021
Men BBL Division A | Regular season, West
CSKA
Polytechnica
St. George School
Sofia
19.30
Enigma Fireworks
Hebar
St. George School
Sofia
21.30
Juniors (U 19) Division 1 | Dobrudja and Zagore regions, Group A
Unstoppable (U 19)
Shumen (U 19)
Mladost
Shumen
09.00
Dolphin (U 19)
Dorostol (U 19)
Mladost
Shumen
10.45
Dunav Ruse (U 19)
Unstoppable (U 19)
Mladost
Shumen
12.30
Chernomorets (U 19)
Dorostol (U 19)
Mladost
Shumen
14.15
Dolphin (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Mladost
Shumen
16.00
Shumen (U 19)
Chernomorets (U 19)
Mladost
Shumen
17.45
Juniors (U 14) Elite Division | North-east, Regular season
Chernomorets (U 14)
Cherno More Ticha (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
10.30
Euroleague | Regular season
Fenerbahce
Anadolu Efes
Ulker Sports Arena
Istanbul
19.45
Saski Baskonia
Crvena Zvezda
Fernando Buesa Arena
Vitoria
20.00
ALBA Berlin
Panathinaikos
Mercedes-Benz Arena
Berlin
21.00
FC Barcelona
ASVEL Villeurbanne
Palau Blaugrana
Barcelona
22.00
Women Adriatic League (WABA) | Regular season
Buducnost
Montana 2003
Bemax Arena
Podgorica
18.00
27-02-2021
Men National Basketball League | Regular season
Beroe
Spartak Pleven
Obshtinska
Stara Zagora
18.30
Balkan
Chernomorets
Arena Botevgrad
Botevgrad
19.00
Juniors (U 19) Elite Division | West, Regular season
Athletic (U 19)
Champion 2006 (U 19)
Triaditsa
Sofia
09.00
Septemvri (U 19)
Rilski Sportist (U 19)
Triaditsa
Sofia
10.45
BUBA Basketball (U 19)
CSKA (U 19)
Triaditsa
Sofia
12.30
Juniors (U 19) Division 1 | Vitosha region
Ahil (U 19)
Lokomotiv Sofia (U 19)
Vasil Levski
Sofia
16.30
Slavia (U 19)
BUBA Basketball (U 19) -2
Vasil Levski
Sofia
18.15
Juniors (U 16) Elite Division | South-east, Regular season
Academic Bultex 99 (U 16)
Chernomorets (U 16)
Vasil Levski SS
Plovdiv
13.30
Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja and Moesia regions
Svetkavitsa (U 16)
Lokomotiv G. O. (U 16)
Nikola Petrov
Gorna Oryahovitsa
09.00
Star Basket (U 16)
Spartak Pleven (U 16)
Nikola Petrov
Gorna Oryahovitsa
10.45
Etar 49 (U 16)
Lokomotiv G. O. (U 16)
Nikola Petrov
Gorna Oryahovitsa
12.30
Star Basket (U 16)
Svetkavitsa (U 16)
Nikola Petrov
Gorna Oryahovitsa
14.15
Spartak Pleven (U 16)
Etar 49 (U 16)
Nikola Petrov
Gorna Oryahovitsa
16.00
Juniors (U 14) Elite Division | West, Regular season
Slavia (U 14)
Rilski Sportist (U 14)
Triaditsa
Sofia
14.15
CSKA (U 14)
BUBA Basketball (U 14)
Triaditsa
Sofia
16.00
Juniors (U 14) Elite Division | North-east, Regular season
Cherno More Ticha (U 14)
Shumen (U 14)
Hristo Borisov
Varna
14.00
Juniors (U 14) Elite Division | South-east, Regular season
Tundja Yambol (U 14)
Beroe (U 14)
Diana
Yambol
13.00
Juniors (U 14) Division 1 | Vitosha region
Sports Talents (U 14)
Ahil (U 14)
50th Middle School
Sofia
13.30
Avatar (U 14)
Bankya 78 (U 14)
50th Middle School
Sofia
15.15
Juniors (U 14) Division 1 | Rila region
Eurobasket Academic (U 14)
Vihren (U 14)
Skaptopara
Blagoevgrad
10.30
Vihren (U 14)
Minyor 2015 (U 14)
Skaptopara
Blagoevgrad
13.30
Minyor 2015 (U 14)
Eurobasket Academic (U 14)
Skaptopara
Blagoevgrad
16.30
Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group A
Rozova Dolina (U 12)
Sliven Basket (U 12)
Vasil Levski
Sliven
09.30
Beroe (U 12)
Rozova Dolina (U 12)
Vasil Levski
Sliven
12.00
Sliven Basket (U 12)
Beroe (U 12)
Vasil Levski
Sliven
14.30
Boys (U 12) Regions | Moesia region
Chavdar Troyan (U 12)
Chardafon Orlovets (U 12)
Balkanstroy
Pleven
09.30
Lokomotiv G. O. (U 12)
Spartak Pleven (U 12)
Balkanstroy
Pleven
11.00
Champion Pleven (U 12)
Chavdar Troyan (U 12)
Balkanstroy
Pleven
12.30
Lokomotiv G. O. (U 12)
Chardafon Orlovets (U 12)
Balkanstroy
Pleven
14.00
Champion Pleven (U 12)
Spartak Pleven (U 12)
Balkanstroy
Pleven
15.30
Boys (U 12) Regions | Rila region, Group B
Eurobasket Academic (U 12)
Marek (U 12)
Skaptopara
Blagoevgrad
10.00
Marek (U 12)
Rilski Sportist (U 12) -2
Skaptopara
Blagoevgrad
12.00
Rilski Sportist (U 12) -2
Eurobasket Academic (U 12)
Skaptopara
Blagoevgrad
14.00
Boys (U 12) Regions | Rodopi region, Group B
Trakia (U 12)
Perushtitsa (U 12)
Sports Hall
Perushtitsa
09.00
Trakia (U 12)
Perushtitsa (U 12)
Sports Hall
Perushtitsa
11.30
Girls (U 16) Regions | Dobrudja and Moesia regions, Group B
Zograf Tryavna (U 16)
Vihar 2002 (U 16)
Dechko Stefanov
Targovishte
09.30
Vihar 2002 (U 16)
Spartak Pleven (U 16)
Dechko Stefanov
Targovishte
11.30
Spartak Pleven (U 16)
Zograf Tryavna (U 16)
Dechko Stefanov
Targovishte
13.30
Girls (U 12) Regions | Zagore region
Beroe Stara Zagora (U 12) -2
Beroe Stara Zagora (U 12)
Obshtinska
Stara Zagora
10.00
Beroe Stara Zagora (U 12)
Vihar Aytos (U 12)
Obshtinska
Stara Zagora
12.00
Asenovets 2005 (U 12)
Beroe Stara Zagora (U 12) -2
Obshtinska
Stara Zagora
14.00
NBA | Regular season
Boston Celtics
Indiana Pacers
TD Garden
Boston
02.00
Toronto Raptors
Houston Rockets
Amalie Arena
Tampa
02.30
Detroit Pistons
Sacramento Kings
Little Caesars Arena
Detroit
03.00
Chicago Bulls
Phoenix Suns
United Center
Chicago
03.00
Miami Heat
Utah Jazz
American Airlines Arena
Miami
03.00
Memphis Grizzlies
Los Angeles Clippers
FedExForum
Memphis
03.00
Oklahoma City Thunder
Atlanta Hawks
Chesapeake Energy Arena
Oklahoma City
03.00
Los Angeles Lakers
Portland Trail Blazers
Staples Center
Los Angeles
05.00
Golden State Warriors
Charlotte Hornets
Chase Center
San Francisco
05.00
28-02-2021
Men National Basketball League | Regular season
Academic Plovdiv
Cherno More Ticha
SILA
Plovdiv
18.00
Men BBL Division A | Regular season, West
Lokomotiv 2020
Lokomotiv Sofia
St. George School
Sofia
12.00
Pravets
Fab Five BUBA
St. George School
Sofia
14.00
Champion 2006
Slavia
St. George School
Sofia
16.00
Athletic
Sportist 1959 Svoge
St. George School
Sofia
18.00
Men BBL Division A | Regular season, East
MU Varna
Unstoppable
Arena Shumen
Shumen
12.00
Cherno More Ticha -2
Shabla
Arena Shumen
Shumen
14.00
Shumen
Svetkavitsa
Arena Shumen
Shumen
16.00
Men BBL Division A | Regular season, South + Center
Nesebar
Slow & Furious
Obshtinska
Stara Zagora
12.00
Beroe -2
Chavdar Troyan
Obshtinska
Stara Zagora
14.00
Perushtitsa
Chardafon Orlovets
Obshtinska
Stara Zagora
16.00
Yambol -2
Lokomotiv G. O.
Obshtinska
Stara Zagora
18.00
Women Division A | First Three
Slavia
Montana 2003
Triaditsa
Sofia
16.00
Women Division A | Second Three
Academic women Plovdiv
Champion 2006
Olympiada
Plovdiv
14.00
Juniors (U 19) Elite Division | West, Regular season
Balkan (U 19)
Levski (U 19)
Arena Botevgrad
Botevgrad
14.00
Juniors (U 16) Elite Division | West, Regular season
BUBA Basketball (U 16)
CSKA (U 16)
Triaditsa
Sofia
11.00
Balkan (U 16)
Levski (U 16)
Arena Botevgrad
Botevgrad
12.00
Slavia (U 16)
Rilski Sportist (U 16)
Triaditsa
Sofia
13.00
Juniors (U 16) Elite Division | North-east, Regular season
Shumen (U 16)
Cherno More Ticha (U 16)
Mladost
Shumen
10.00
Dunav Ruse (U 16)
Dorostol (U 16)
Dunav
Ruse
12.00
Juniors (U 16) Division 1 | Rodopi region
Maritsa Karshiaka 2012 (U 16)
Dimitrovgrad 2020 (U 16)
Sports Hall
Perushtitsa
09.30
Dimitrovgrad 2020 (U 16)
Haskovo (U 16)
Sports Hall
Perushtitsa
12.00
Haskovo (U 16)
Maritsa Karshiaka 2012 (U 16)
Sports Hall
Perushtitsa
14.30
Juniors (U 14) Elite Division | West, Regular season
Balkan (U 14)
Levski (U 14)
Arena Botevgrad
Botevgrad
10.00
Juniors (U 14) Division 1 | Zagore region
Sveti Vlas (U 14)
Vihar Aytos (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
09.30
Vihar Aytos (U 14)
Sliven 2010 (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
12.00
Sliven 2010 (U 14)
Sveti Vlas (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
14.30
Juniors (U 14) Division 1 | Moesia region
Etar 49 (U 14)
Dunav 2007 Ruse (U 14)
Chavdar
Troyan
10.00
Rakovski (U 14)
Chavdar Troyan (U 14)
Chavdar
Troyan
11.30
Rakovski (U 14)
Etar 49 (U 14)
Chavdar
Troyan
14.00
Chavdar Troyan (U 14)
Dunav 2007 Ruse (U 14)
Chavdar
Troyan
15.30
Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group A
BUBA Basketball (U 12)
Levski (U 12)
Slavia
Sofia
15.00
Slavia (U 12)
CSKA (U 12)
Slavia
Sofia
16.30
Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group B
Septemvri (U 12)
Ahil (U 12)
50th Middle School
Sofia
09.30
Slavia (U 12) -2
Champion 2006 (U 12)
50th Middle School
Sofia
11.00
Lokomotiv Sofia (U 12)
Sports Talents (U 12)
50th Middle School
Sofia
12.30
Girls (U 16) Regions | Dobrudja and Moesia regions, Group A
Chardafon Orlovets (U 16)
Svetkavitsa (U 16)
Hristo Borisov
Varna
09.00
Cherno More Odessos (U 16)
Dunav Ruse (U 16)
Hristo Borisov
Varna
10.45
Shumen (U 16)
Svetkavitsa (U 16)
Hristo Borisov
Varna
12.30
Chardafon Orlovets (U 16)
Cherno More Odessos (U 16)
Hristo Borisov
Varna
14.15
Dunav Ruse (U 16)
Shumen (U 16)
Hristo Borisov
Varna
16.00
NBA | Regular season
Philadelphia 76ers
Cleveland Cavaliers
Wells Fargo Center
Philadelphia
02.00
Washington Wizards
Minnesota Timberwolves
Capital One Arena
Washington
02.00
San Antonio Spurs
New Orleans Pelicans
AT&T Center
San Antonio
03.00
Orlando Magic
Utah Jazz
Amway Center
Orlando
03.00
Oklahoma City Thunder
Denver Nuggets
Chesapeake Energy Arena
Oklahoma City
03.00
New York Knicks
Indiana Pacers
Madison Square Garden
New York City
03.00
Brooklyn Nets
Dallas Mavericks
Barclays Center
New York City
03.30
Milwaukee Bucks
Los Angeles Clippers
Fiserv Forum
Milwaukee
22.30
Other News
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи
s