Juniors (U 19) Finals | Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Academic Bultex 99 (U 19) 1 0 1 75:87 1 2 2 0 164:155 4 3 2 1 239:242 -3 5 W 2
2 Balkan (U 19) 2 1 1 147:149 3 1 1 0 77:60 2 3 2 1 224:209 15 5 L 1
3 Cherno More Ticha (U 19) 1 0 1 82:83 1 2 1 1 155:152 3 3 1 2 237:235 2 4 W 1
4 CSKA (U 19) 2 0 2 138:164 2 1 1 0 87:75 2 3 1 2 225:239 -14 4 L 2

Juniors (U 19) Finals | Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Tundja Yambol (U 19) 2 2 0 182:159 4 1 1 0 100:65 2 3 3 0 282:224 58 6 W 3
2 BUBA Basketball (U 19) 2 2 0 190:181 4 1 0 1 72:84 1 3 2 1 262:265 -3 5 W 1
3 Levski (U 19) 1 1 0 87:78 2 2 0 2 172:188 2 3 1 2 259:266 -7 4 L 1
4 Rilski Sportist (U 19) 1 0 1 65:100 1 2 0 2 174:187 2 3 0 3 239:287 -48 3 L 3

Juniors (U 16) Finals | Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dunav Ruse (U 16) 1 1 0 82:76 2 2 2 0 148:122 4 3 3 0 230:198 32 6 W 3
2 Rilski Sportist (U 16) 2 1 1 152:149 3 1 1 0 73:67 2 3 2 1 225:216 9 5 L 1
3 Academic Bultex 99 (U 16) 1 0 1 67:73 1 2 1 1 150:152 3 3 1 2 217:225 -8 4 W 1
4 Chernomorets (U 16) 2 0 2 129:145 2 1 0 1 72:89 1 3 0 3 201:234 -33 3 L 3

Juniors (U 16) Finals | Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 BUBA Basketball (U 16) 2 2 0 189:109 4 1 1 0 91:74 2 3 3 0 280:183 97 6 W 3
2 Balkan (U 16) 2 1 1 153:142 3 1 1 0 85:54 2 3 2 1 238:196 42 5 W 1
3 Cherno More Ticha (U 16) 1 0 1 54:85 1 2 1 1 113:140 3 3 1 2 167:225 -58 4 L 1
4 Shumen (U 16) 1 0 1 48:59 1 2 0 2 106:176 2 3 0 3 154:235 -81 3 L 3

Juniors (U 15) Finals | Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 BUBA Basketball (U 15) 1 1 0 98:70 2 2 2 0 194:138 4 3 3 0 292:208 84 6 W 3
2 Cherno More Ticha (U 15) 1 0 1 69:95 1 2 2 0 156:114 4 3 2 1 225:209 16 5 W 1
3 Dorostol (U 15) 2 1 1 146:107 3 1 0 1 70:98 1 3 1 2 216:205 11 4 L 1
4 Academic Bultex 99 (U 15) 2 0 2 129:188 2 1 0 1 40:92 1 3 0 3 169:280 -111 3 L 3

Juniors (U 15) Finals | Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Tundja Yambol (U 15) 2 2 0 161:97 4 1 1 0 86:64 2 3 3 0 247:161 86 6 W 3
2 CSKA (U 15) 2 2 0 135:114 4 1 0 1 47:72 1 3 2 1 182:186 -4 5 W 1
3 Rilski Sportist (U 15) 1 0 1 64:86 1 2 1 1 154:157 3 3 1 2 218:243 -25 4 L 1
4 Shumen (U 15) 1 0 1 81:90 1 2 0 2 100:148 2 3 0 3 181:238 -57 3 L 3

Juniors (U 14) Finals | Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Cherno More Ticha (U 14) 3 3 0 221:126 6 2 2 0 164:90 4 5 5 0 385:216 169 10 W 5
2 Slavia (U 14) 2 2 0 137:89 4 3 2 1 167:168 5 5 4 1 304:257 47 9 W 1
3 Balkan (U 14) 3 1 2 192:201 4 2 1 1 109:128 3 5 2 3 301:329 -28 7 L 2
4 Spartak Pleven (U 14) 3 2 1 181:168 5 2 0 2 96:153 2 5 2 3 277:321 -44 7 L 1
5 Dunav 2007 Ruse (U 14) 2 0 2 93:153 2 3 1 2 165:173 4 5 1 4 258:326 -68 6 W 1
6 Unstoppable (U 14) 2 0 2 83:115 2 3 1 2 151:195 4 5 1 4 234:310 -76 6 L 1

Juniors (U 14) Finals | Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 CSKA (U 14) 2 2 0 170:104 4 3 3 0 262:159 6 5 5 0 432:263 169 10 W 5
2 BUBA Basketball (U 14) 3 2 1 206:203 5 2 2 0 146:108 4 5 4 1 352:311 41 9 W 3
3 Dolphin (U 14) 3 2 1 210:197 5 2 1 1 155:146 3 5 3 2 365:343 22 8 W 2
4 Shumen (U 14) 3 1 2 169:221 4 2 1 1 133:128 3 5 2 3 302:349 -47 7 L 2
5 Svetkavitsa (U 14) 2 0 2 120:150 2 3 1 2 172:234 4 5 1 4 292:384 -92 6 L 3
6 Beroe (U 14) 2 0 2 118:157 2 3 0 3 164:218 3 5 0 5 282:375 -93 5 L 5

Boys (U 13) Finals | Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Wolves Razgrad (U 13) 1 1 0 84:45 2 2 1 1 106:109 3 3 2 1 190:154 36 5 L 1
2 BUBA Basketball (U 13) 2 2 0 138:97 4 1 0 1 59:78 1 3 2 1 197:175 22 5 W 1
3 CSKA (U 13) 2 2 0 151:119 4 1 0 1 45:84 1 3 2 1 196:203 -7 5 W 2
4 Septemvri (U 13) 1 0 1 48:61 1 2 0 2 112:150 2 3 0 3 160:211 -51 3 L 3

Boys (U 13) Finals | Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Minyor 2015 (U 13) 2 2 0 150:84 4 1 1 0 61:60 2 3 3 0 211:144 67 6 W 3
2 Dorostol (U 13) 1 0 1 60:61 1 2 2 0 177:93 4 3 2 1 237:154 83 5 W 2
3 Dolphin (U 13) 2 1 1 108:151 3 1 0 1 47:80 1 3 1 2 155:231 -76 4 L 2
4 Balkan (U 13) 1 0 1 50:81 1 2 0 2 92:135 2 3 0 3 142:216 -74 3 L 3

Boys (U 12) Finals | Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Beroe (U 12) 2 1 1 88:91 3 3 3 0 185:134 6 5 4 1 273:225 48 9 W 3
2 BUBA Basketball (U 12) 2 1 1 118:91 3 3 3 0 198:135 6 5 4 1 316:226 90 9 W 4
3 Academic Bultex 99 (U 12) 3 2 1 150:159 5 2 2 0 102:81 4 5 4 1 252:240 12 9 W 2
4 Wolves Razgrad (U 12) 3 2 1 190:145 5 2 0 2 97:104 2 5 2 3 287:249 38 7 L 2
5 Rilski Sportist (U 12) 2 0 2 88:120 2 3 1 2 119:157 4 5 1 4 207:277 -70 6 L 4
6 Slavia (U 12) 3 0 3 112:159 3 2 0 2 64:135 2 5 0 5 176:294 -118 5 L 5

Boys (U 12) Finals | Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dorostol (U 12) 3 3 0 272:99 6 2 2 0 178:88 4 5 5 0 450:187 263 10 W 5
2 Balkan (U 12) 2 1 1 136:91 3 3 3 0 215:86 6 5 4 1 351:177 174 9 W 4
3 Levski (U 12) 3 2 1 186:153 5 2 1 1 112:123 3 5 3 2 298:276 22 8 L 2
4 Tundja Yambol (U 12) 2 0 2 69:166 2 3 1 2 133:203 4 5 1 4 202:369 -167 6 W 1
5 Chavdar Troyan (U 12) 3 1 2 123:218 4 2 0 2 53:156 2 5 1 4 176:374 -198 6 L 1
6 Champion 2006 (U 12) 2 0 2 54:102 2 3 1 2 138:184 4 5 1 4 192:286 -94 6 L 4

Boys (U 12) Qualifications | Sofia
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 BUBA Basketball (U 12) 2 2 0 181:52 4 0 0 0 : 0 2 2 0 181:52 129 4 W 2
2 Champion 2006 (U 12) 0 0 0 : 0 2 1 1 115:100 3 2 1 1 115:100 15 3 L 1
3 Septemvri (U 12) 1 0 1 18:76 1 1 0 1 13:99 1 2 0 2 31:175 -144 2 L 2

Boys (U 12) Qualifications | Plovdiv
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Levski (U 12) 1 1 0 62:38 2 2 2 0 133:80 4 3 3 0 195:118 77 6 W 3
2 Academic Bultex 99 (U 12) 2 1 1 122:70 3 1 1 0 53:44 2 3 2 1 175:114 61 5 W 1
3 Cherno More Ticha (U 12) 2 1 1 114:70 3 1 0 1 38:62 1 3 1 2 152:132 20 4 L 1
4 Minyor 2015 (U 12) 1 0 1 29:80 1 2 0 2 34:141 2 3 0 3 63:221 -158 3 L 3

Boys (U 12) Qualifications | Stara Zagora
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Beroe (U 12) 2 2 0 169:49 4 1 1 0 80:34 2 3 3 0 249:83 166 6 W 3
2 Tundja Yambol (U 12) 1 1 0 60:59 2 2 1 1 85:121 3 3 2 1 145:180 -35 5 W 1
3 Ahil (U 12) 2 1 1 97:102 3 1 0 1 59:60 1 3 1 2 156:162 -6 4 L 1
4 Eurobasket Academic (U 12) 1 0 1 39:61 1 2 0 2 47:150 2 3 0 3 86:211 -125 3 L 3

Boys (U 12) Qualifications | Razgrad
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dorostol (U 12) 1 1 0 98:21 2 2 2 0 162:87 4 3 3 0 260:108 152 6 W 3
2 Wolves Razgrad (U 12) 2 1 1 154:99 3 1 1 0 73:10 2 3 2 1 227:109 118 5 W 1
3 Svetkavitsa (U 12) 1 0 1 20:85 1 2 1 1 63:126 3 3 1 2 83:211 -128 4 L 1
4 Sveti Vlas (U 12) 2 0 2 49:114 2 1 0 1 21:98 1 3 0 3 70:212 -142 3 L 3

Boys (U 12) Qualifications | Botevgrad
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Balkan (U 12) 2 2 0 139:64 4 1 1 0 87:26 2 3 3 0 226:90 136 6 W 3
2 Rilski Sportist (U 12) 1 1 0 63:34 2 2 1 1 89:123 3 3 2 1 152:157 -5 5 W 1
3 Unstoppable (U 12) 1 0 1 53:56 1 2 1 1 87:110 3 3 1 2 140:166 -26 4 L 1
4 CSKA (U 12) 2 0 2 67:143 2 1 0 1 34:63 1 3 0 3 101:206 -105 3 L 3

Boys (U 12) Qualifications | Troyan
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Slavia (U 12) 2 2 0 148:101 4 1 1 0 66:50 2 3 3 0 214:151 63 6 W 3
2 Chavdar Troyan (U 12) 2 2 0 146:126 4 1 0 1 59:72 1 3 2 1 205:198 7 5 L 1
3 Spartak Pleven (U 12) 1 0 1 50:66 1 2 1 1 141:135 3 3 1 2 191:201 -10 4 W 1
4 Dolphin (U 12) 1 0 1 65:76 1 2 0 2 103:152 2 3 0 3 168:228 -60 3 L 3

Juniors (U 19) Elite Division | West, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Balkan (U 19) 7 7 0 563:475 14 7 4 3 511:479 11 14 11 3 1074:954 120 25 W 1
2 Levski (U 19) 8 5 3 662:562 13 6 4 2 504:411 10 14 9 5 1166:973 193 23 L 1
3 CSKA (U 19) 6 5 1 448:374 11 8 4 4 606:567 12 14 9 5 1054:941 113 23 W 1
4 Academic Bultex 99 (U 19) 6 4 2 423:404 10 8 5 3 566:552 13 14 9 5 989:956 33 23 L 1
5 Rilski Sportist (U 19) 7 4 3 492:463 11 7 5 2 559:504 12 14 9 5 1051:967 84 23 W 4
6 BUBA Basketball (U 19) 8 2 6 581:583 10 6 4 2 435:391 10 14 6 8 1016:974 42 20 L 1
7 Lokomotiv Sofia (U 19) 5 0 5 317:444 5 9 2 7 572:689 11 14 2 12 889:1133 -244 16 L 5
8 Champion 2006 (U 19) 9 1 8 542:726 10 5 0 5 278:435 5 14 1 13 820:1161 -341 15 L 10

Juniors (U 19) Elite Division | East, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Tundja Yambol (U 19) 6 6 0 534:377 12 6 6 0 511:329 12 12 12 0 1045:706 339 24 W 12
2 Cherno More Ticha (U 19) 6 5 1 603:373 11 6 4 2 449:341 10 12 9 3 1052:714 338 20 L 1
3 Dunav Ruse (U 19) 6 4 2 458:433 10 6 3 3 380:457 9 12 7 5 838:890 -52 19 W 2
4 Beroe (U 19) 6 4 2 418:353 10 6 2 4 420:506 8 12 6 6 838:859 -21 18 L 1
5 Chardafon Orlovets (U 19) 6 2 4 458:469 8 6 1 5 413:499 7 12 3 9 871:968 -97 15 L 5
6 Chernomorets (U 19) 6 2 4 378:476 8 6 1 5 387:542 7 12 3 9 765:1018 -253 15 L 3
7 Dolphin (U 19) 6 1 5 370:472 7 6 1 5 393:545 7 12 2 10 763:1017 -254 14 L 2

Juniors (U 19) Elite Division | Qualifying Tournament (West), Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Lokomotiv Sofia (U 19) 3 3 0 227:204 6 1 1 0 70:47 2 4 4 0 297:251 46 8 W 4
2 CSKA (U 19) 0 0 0 : 0 4 3 1 352:213 7 4 3 1 352:213 139 7 L 1
3 Septemvri (U 19) 2 1 1 110:132 3 2 1 1 129:135 3 4 2 2 239:267 -28 6 W 2
4 Ahil (U 19) 3 1 2 172:186 4 1 0 1 49:63 1 4 1 3 221:249 -28 5 L 3
5 3.6.9. Basketball (U 19) 2 0 2 90:182 2 2 0 2 104:141 2 4 0 4 194:323 -129 4 L 4

Juniors (U 19) Elite Division | Qualifying Tournament (West), Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Balkan (U 19) 2 2 0 187:131 4 1 1 0 110:51 2 3 3 0 297:182 115 6 W 3
2 Academic Bultex 99 (U 19) 1 1 0 89:51 2 2 1 1 177:147 3 3 2 1 266:198 68 5 W 2
3 Eurobasket Academic (U 19) 0 0 0 : 0 3 1 2 168:245 4 3 1 2 168:245 -77 4 L 2
4 Slavia (U 19) 3 0 3 167:273 3 0 0 0 : 0 3 0 3 167:273 -106 3 L 3

Juniors (U 19) Division 1 | Semifinals
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Ahil (U 19) 1 1 0 57:47 2 0 0 0 : 0 1 1 0 57:47 10 2 W 1
2 Levski (U 19) -2 0 0 0 : 0 1 1 0 69:63 2 1 1 0 69:63 6 2 W 1
3 Dorostol (U 19) 1 0 1 63:69 1 0 0 0 : 0 1 0 1 63:69 -6 1 L 1
4 Chavdar Troyan (U 19) 0 0 0 : 0 1 0 1 47:57 1 1 0 1 47:57 -10 1 L 1

Juniors (U 19) Division 1 | West, 1/3 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Ahil (U 19) 1 1 0 75:69 2 1 1 0 58:49 2 2 2 0 133:118 15 4 W 2
2 Levski (U 19) -2 1 1 0 89:86 2 1 0 1 69:75 1 2 1 1 158:161 -3 3 L 1
3 Haskovo (U 19) 1 0 1 49:58 1 1 0 1 86:89 1 2 0 2 135:147 -12 2 L 2

Juniors (U 19) Division 1 | West (Qualifications), Sofia
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Levski (U 19) -2 1 1 0 78:68 2 1 1 0 94:90 2 2 2 0 172:158 14 4 W 2
2 Septemvri (U 19) 1 0 1 90:94 1 1 1 0 79:65 2 2 1 1 169:159 10 3 L 1
3 Vidabasket (U 19) 1 0 1 65:79 1 1 0 1 68:78 1 2 0 2 133:157 -24 2 L 2

Juniors (U 19) Division 1 | West (Qualifications), Plovdiv
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Haskovo (U 19) 1 1 0 74:63 2 1 1 0 68:56 2 2 2 0 142:119 23 4 W 2
2 3.6.9. Basketball (U 19) 1 0 1 56:68 1 1 1 0 82:50 2 2 1 1 138:118 20 3 L 1
3 Slavia (U 19) 1 0 1 50:82 1 1 0 1 63:74 1 2 0 2 113:156 -43 2 L 2

Juniors (U 19) Division 1 | West (Qualifications), Pernik
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Ahil (U 19) 1 1 0 68:40 2 1 1 0 66:39 2 2 2 0 134:79 55 4 W 2
2 Minyor 2015 (U 19) 1 0 1 39:66 1 1 1 0 71:40 2 2 1 1 110:106 4 3 L 1
3 Eurobasket Academic (U 19) 1 0 1 40:71 1 1 0 1 40:68 1 2 0 2 80:139 -59 2 L 2

Juniors (U 19) Division 1 | Vitosha region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Septemvri (U 19) 4 4 0 414:235 8 0 0 0 : 0 4 4 0 414:235 179 8 W 4
2 Levski (U 19) -2 2 2 0 166:86 4 2 1 1 140:163 3 4 3 1 306:249 57 7 W 1
3 Slavia (U 19) 2 1 1 164:125 3 2 1 1 140:156 3 4 2 2 304:281 23 6 L 1
4 Ahil (U 19) 2 1 1 141:109 3 2 0 2 111:129 2 4 1 3 252:238 14 5 L 2
5 Athletic (U 19) 0 0 0 : 0 4 0 4 164:437 4 4 0 4 164:437 -273 4 L 4

Juniors (U 19) Division 1 | Dobrudja and Moesia regions, 1/6 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dorostol (U 19) 3 3 0 216:116 6 2 2 0 200:98 4 5 5 0 416:214 202 10 W 5
2 Chavdar Troyan (U 19) 2 2 0 154:124 4 3 2 1 129:150 5 5 4 1 283:274 9 9 W 2
3 Svetkavitsa (U 19) 2 1 1 118:101 3 3 2 1 215:217 5 5 3 2 333:318 15 8 W 1
4 Unstoppable (U 19) 3 1 2 200:225 4 2 1 1 127:113 3 5 2 3 327:338 -11 7 L 1
5 Chernomorets Balchik (U 19) 2 0 2 119:156 2 3 0 3 137:200 3 5 0 5 256:356 -100 5 L 5
6 Spartak Pleven (U 19) 3 0 3 107:208 3 2 1 1 122:136 3 5 1 4 229:344 -115 5 L 2

Juniors (U 19) Division 1 | Dobrudja and Moesia regions, 7/9 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 SportBasket GT (U 19) 3 3 0 267:105 6 1 1 0 59:54 2 4 4 0 326:159 167 8 W 4
2 Chernomorets Balchik (U 19) -2 1 0 1 54:59 1 3 2 1 244:128 5 4 2 2 298:187 111 6 W 1
3 Dobrich 93 (U 19) 2 0 2 39:192 2 2 0 2 53:178 2 4 0 4 92:370 -278 4 L 4

Juniors (U 19) Division 1 | Dobrudja region, Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dorostol (U 19) 2 2 0 175:102 4 4 4 0 309:150 8 6 6 0 484:252 232 12 W 6
2 Unstoppable (U 19) 4 3 1 283:252 7 2 0 2 102:175 2 6 3 3 385:427 -42 9 W 1
3 Svetkavitsa (U 19) 2 0 2 76:168 2 4 3 1 283:269 7 6 3 3 359:437 -78 9 L 1
4 Chernomorets Balchik (U 19) 4 0 4 187:278 4 2 0 2 106:127 2 6 0 6 293:405 -112 6 L 6

Juniors (U 19) Division 1 | Dobrudja region, Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 SportBasket GT (U 19) 2 2 0 133:113 4 2 2 0 164:75 4 4 4 0 297:188 109 8 W 4
2 Chernomorets Balchik (U 19) -2 2 2 0 187:63 4 2 0 2 113:133 2 4 2 2 300:196 104 6 W 1
3 Dobrich 93 (U 19) 2 0 2 75:164 2 2 0 2 63:187 2 4 0 4 138:351 -213 4 L 4

Juniors (U 19) Division 1 | Rila region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Minyor 2015 (U 19) 4 3 1 269:274 7 2 2 0 166:95 4 6 5 1 435:369 66 11 W 5
2 Eurobasket Academic (U 19) 3 3 0 266:165 6 3 1 2 209:198 4 6 4 2 475:363 112 10 L 1
3 Vidabasket (U 19) 2 1 1 147:146 3 4 2 2 288:259 6 6 3 3 435:405 30 9 W 1
4 Velbazhd 2002 (U 19) 3 0 3 146:235 3 3 0 3 157:276 3 6 0 6 303:511 -208 6 L 6

Juniors (U 19) Division 1 | Rodopi region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 3.6.9. Basketball (U 19) 2 2 0 90:50 4 3 3 0 302:134 6 5 5 0 392:184 208 10 W 5
2 Haskovo (U 19) 2 2 0 203:83 4 3 2 1 285:140 5 5 4 1 488:223 265 9 W 2
3 Dimitrovgrad 2020 (U 19) 3 2 1 260:166 5 2 1 1 144:125 3 5 3 2 404:291 113 8 W 1
4 Zlatograd (U 19) 3 1 2 158:294 4 2 1 1 141:130 3 5 2 3 299:424 -125 7 W 1
5 Hebar (U 19) 3 0 3 72:307 3 2 1 1 77:71 3 5 1 4 149:378 -229 6 W 1
6 Maritsa Karshiaka 2012 (U 19) 2 0 2 44:108 2 3 0 3 59:227 3 5 0 5 103:335 -232 3 L 5

Juniors (U 16) Elite Division | West, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 BUBA Basketball (U 16) 7 5 2 671:440 12 7 7 0 852:430 14 14 12 2 1523:870 653 26 W 4
2 Academic Bultex 99 (U 16) 7 6 1 537:435 13 7 6 1 466:362 13 14 12 2 1003:797 206 26 W 3
3 Balkan (U 16) 6 5 1 429:313 11 8 6 2 533:420 14 14 11 3 962:733 229 25 W 8
4 Rilski Sportist (U 16) 6 5 1 486:423 11 8 3 5 543:624 11 14 8 6 1029:1047 -18 22 L 3
5 Septemvri (U 16) 6 3 3 386:428 9 8 3 5 476:551 11 14 6 8 862:979 -117 20 L 2
6 CSKA (U 16) 10 3 7 590:728 13 3 1 2 142:163 4 13 4 9 732:891 -159 17 L 3
7 Slavia (U 16) 4 0 4 213:323 4 9 2 7 543:690 11 13 2 11 756:1013 -257 15 L 8
8 Levski (U 16) 9 0 9 348:690 9 5 0 5 225:420 5 14 0 14 573:1110 -537 14 L 14

Juniors (U 16) Elite Division | East, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dunav Ruse (U 16) 7 7 0 623:413 14 7 7 0 581:398 14 14 14 0 1204:811 393 28 W 14
2 Shumen (U 16) 7 6 1 544:373 13 7 4 3 484:455 11 14 10 4 1028:828 200 24 W 4
3 Cherno More Ticha (U 16) 7 6 1 611:390 13 7 4 3 462:503 11 14 10 4 1073:893 180 24 W 1
4 Chernomorets (U 16) 7 5 2 499:393 12 7 4 3 505:482 11 14 9 5 1004:875 129 23 W 1
5 Tundja Yambol (U 16) 7 3 4 456:507 10 7 2 5 387:544 9 14 5 9 843:1051 -208 19 L 1
6 Star Basket (U 16) 7 2 5 510:527 9 7 3 4 446:517 10 14 5 9 956:1044 -88 19 L 3
7 Chavdar Troyan (U 16) 7 2 5 456:493 9 7 1 6 365:533 8 14 3 11 821:1026 -205 17 L 3
8 Dolphin (U 16) 7 0 7 364:540 7 7 0 7 406:631 7 14 0 14 770:1171 -401 14 L 14

Juniors (U 16) Elite Division | Qualifying Tournament (West), Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Septemvri (U 16) 2 2 0 158:141 4 0 0 0 : 0 2 2 0 158:141 17 4 W 2
2 Rilski Sportist (U 16) 1 1 0 79:62 2 1 0 1 65:72 1 2 1 1 144:134 10 3 L 1
3 Minyor 2015 (U 16) 0 0 0 : 0 2 0 2 138:165 2 2 0 2 138:165 -27 2 L 2

Juniors (U 16) Elite Division | Qualifying Tournament (West), Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Academic Bultex 99 (U 16) 1 1 0 78:26 2 1 1 0 53:40 2 2 2 0 131:66 65 4 W 2
2 Slavia (U 16) 2 1 1 120:101 3 0 0 0 : 0 2 1 1 120:101 19 3 L 1
3 Academic 17 Sofia (U 16) 0 0 0 : 0 2 0 2 74:158 2 2 0 2 74:158 -84 2 L 2

Juniors (U 16) Division 1 | West (Qualifications), Sofia
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Lokomotiv Sofia (U 16) 2 2 0 110:99 4 1 1 0 70:68 2 3 3 0 180:167 13 6 W 3
2 Sports Talents (U 16) 1 1 0 66:51 2 2 1 1 111:89 3 3 2 1 177:140 37 5 L 1
3 Eurobasket Academic (U 16) 1 0 1 68:70 1 2 1 1 101:96 3 3 1 2 169:166 3 4 W 1
4 Vihren (U 16) 2 0 2 64:115 2 1 0 1 53:55 1 3 0 3 117:170 -53 3 L 3

Juniors (U 16) Division 1 | West (Qualifications), Haskovo
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Minyor 2015 (U 16) 1 1 0 90:56 2 1 1 0 67:54 2 2 2 0 157:110 47 4 W 2
2 Haskovo (U 16) 1 1 0 66:64 2 1 0 1 56:90 1 2 1 1 122:154 -32 3 W 1
3 Academic Bultex 99 (U 16) -2 1 0 1 54:67 1 1 0 1 64:66 1 2 0 2 118:133 -15 2 L 2

Juniors (U 16) Division 1 | East (Spring), 1/4 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dorostol (U 16) 2 2 0 115:29 4 1 1 0 72:43 2 3 3 0 187:72 115 6 W 3
2 Etar 49 (U 16) 2 1 1 63:72 3 1 1 0 70:45 2 3 2 1 133:117 16 5 W 1
3 Beroe (U 16) 1 1 0 81:55 2 2 0 2 29:115 2 3 1 2 110:170 -60 4 L 1
4 Unstoppable (U 16) 1 0 1 45:70 1 2 0 2 55:101 2 3 0 3 100:171 -71 3 L 3

Juniors (U 16) Division 1 | Zagore and Moesia regions (Spring), 3/5 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Spartak Pleven (U 16) 1 1 0 55:42 2 1 1 0 52:50 2 2 2 0 107:92 15 4 W 2
2 Chardafon Orlovets (U 16) 1 0 1 50:52 1 1 1 0 75:55 2 2 1 1 125:107 18 3 W 1
3 Sliven 2010 (U 16) 1 0 1 55:75 1 1 0 1 42:55 1 2 0 2 97:130 -33 2 L 2

Juniors (U 16) Division 1 | Vitosha region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Sports Talents (U 16) 0 0 0 : 0 3 3 0 206:129 6 3 3 0 206:129 77 6 W 3
2 Lokomotiv Sofia (U 16) 3 3 0 224:148 6 0 0 0 : 0 3 3 0 224:148 76 6 W 3
3 Academic 17 Sofia (U 16) 1 0 1 39:46 1 3 2 1 181:158 5 4 2 2 220:204 16 6 L 1
4 Ahil (U 16) 2 0 2 104:152 2 2 1 1 142:97 3 4 1 3 246:249 -3 5 W 1
5 Champion 2006 (U 16) 3 0 3 112:211 3 1 0 1 28:95 1 4 0 4 140:306 -166 4 L 4

Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region (Spring), 1/4 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dorostol (U 16) 4 4 0 359:139 8 2 2 0 232:71 4 6 6 0 591:210 381 12 W 6
2 Unstoppable (U 16) 2 1 1 123:120 3 4 2 2 223:289 6 6 3 3 346:409 -63 9 W 2
3 Svetkavitsa (U 16) 2 2 0 136:89 4 4 1 3 178:308 5 6 3 3 314:397 -83 9 L 2
4 Dunav Ruse (U 16) -2 4 0 4 186:374 4 2 0 2 89:136 2 6 0 6 275:510 -235 6 L 6

Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region (Spring), 5/7 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 SportBasket GT (U 16) 2 2 0 205:58 4 2 2 0 191:56 4 4 4 0 396:114 282 8 W 4
2 Dobrich 93 (U 16) 2 0 2 56:191 2 2 2 0 153:47 4 4 2 2 209:238 -29 6 L 1
3 Vihar 2002 (U 16) 2 0 2 47:153 2 2 0 2 58:205 2 4 0 4 105:358 -253 4 L 4

Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region, Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dorostol (U 16) 2 2 0 189:82 4 2 2 0 168:91 4 4 4 0 357:173 184 8 W 4
2 Svetkavitsa (U 16) 2 1 1 115:103 3 2 0 2 82:189 2 4 1 3 197:292 -95 5 L 2
3 Unstoppable (U 16) 2 0 2 91:168 2 2 1 1 103:115 3 4 1 3 194:283 -89 5 W 1

Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region, Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 SportBasket GT (U 16) 3 3 0 305:97 6 3 2 1 231:143 5 6 5 1 536:240 296 11 W 2
2 Dunav Ruse (U 16) -2 3 3 0 327:143 6 1 1 0 110:40 2 4 4 0 437:183 254 8 W 4
3 Dobrich 93 (U 16) 2 1 1 101:136 3 4 1 3 214:333 5 6 2 4 315:469 -154 8 L 1
4 Vihar 2002 (U 16) 3 0 3 90:271 3 3 0 3 92:307 3 6 0 6 182:578 -396 6 L 6

Juniors (U 16) Division 1 | Zagore and Moesia regions
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Etar 49 (U 16) 4 4 0 295:138 8 4 3 1 313:187 7 8 7 1 608:325 283 15 W 4
2 Beroe (U 16) 4 4 0 306:235 8 4 2 2 290:232 6 8 6 2 596:467 129 14 W 1
3 Spartak Pleven (U 16) 4 2 2 260:253 6 4 2 2 264:228 6 8 4 4 524:481 43 12 W 1
4 Sliven 2010 (U 16) 4 2 2 194:272 6 4 0 4 156:314 4 8 2 6 350:586 -236 10 L 1
5 Chardafon Orlovets (U 16) 4 1 3 189:307 5 4 0 4 182:283 4 8 1 7 371:590 -219 9 L 3

Juniors (U 16) Division 1 | Rila region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Minyor 2015 (U 16) 3 3 0 281:78 6 3 3 0 260:115 6 6 6 0 541:193 348 12 W 6
2 Balkan (U 16) -2 2 1 1 138:120 3 4 4 0 304:151 8 6 5 1 442:271 171 11 W 2
3 Vihren (U 16) 2 1 1 94:91 3 4 3 1 114:108 7 6 4 2 208:199 9 10 W 2
4 Eurobasket Academic (U 16) 4 2 2 226:180 6 2 1 1 108:110 3 6 3 3 334:290 44 9 W 1
5 Pirin Blagoevgrad 81 (U 16) 4 1 3 177:254 5 2 1 1 79:70 3 6 2 4 256:324 -68 8 L 2
6 Pravets (U 16) 3 1 2 126:176 4 3 0 3 129:227 3 6 1 5 255:403 -148 7 L 1
7 Sportist 1959 Svoge (U 16) 3 0 3 34:169 3 3 0 3 74:295 3 6 0 6 108:464 -356 6 L 6

Juniors (U 16) Division 1 | Rodopi region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Haskovo (U 16) 3 2 1 182:153 5 3 3 0 245:127 6 6 5 1 427:280 147 11 W 5
2 Academic Bultex 99 (U 16) -2 3 3 0 196:128 6 3 1 2 153:182 4 6 4 2 349:310 39 10 W 1
3 Maritsa Karshiaka 2012 (U 16) 3 0 3 127:245 3 3 0 3 128:196 3 6 0 6 255:441 -186 6 L 6

EYBL Superfinal, Juniors (U 16) | Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 V.Knasiaus KM (U 16) 2 2 0 133:111 4 2 2 0 126:104 4 4 4 0 259:215 44 8 W 4
2 Stella Azzurra (U 16) 2 1 1 125:75 3 2 2 0 111:89 4 4 3 1 236:164 72 7 W 2
3 DSN (U 16) 2 1 1 108:103 3 2 1 1 133:113 3 4 2 2 241:216 25 6 L 2
4 Tartu Ulikool BS (U 16) 2 1 1 121:143 3 2 0 2 75:143 2 4 1 3 196:286 -90 5 L 1
5 Asseco Arka Gdynia (U 16) 2 0 2 96:131 2 2 0 2 118:134 2 4 0 4 214:265 -51 4 L 4

EYBL Superfinal, Juniors (U 16) | Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Georgia (U 16) 2 2 0 133:107 4 2 2 0 149:135 4 4 4 0 282:242 40 8 W 4
2 Vilniaus KM (U 16) 2 1 1 152:147 3 2 2 0 120:60 4 4 3 1 272:207 65 7 L 1
3 BUBA Basketball (U 16) 2 1 1 130:129 3 2 1 1 159:144 3 4 2 2 289:273 16 6 W 2
4 BS Liepaja (U 16) 2 0 2 118:186 2 2 1 1 123:106 3 4 1 3 241:292 -51 5 L 2
5 Vilniaus KM (U 16) -2 2 0 2 49:89 2 2 0 2 107:137 2 4 0 4 156:226 -70 4 L 4

EYBL Central Europe region, Juniors (U 16) | Playoffs, Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Ratgeber KA (U 16) 2 2 0 151:124 4 1 1 0 83:64 2 3 3 0 234:188 46 6 W 3
2 Stiinta Bucharest (U 16) 2 1 1 151:148 3 1 1 0 75:72 2 3 2 1 226:220 6 5 W 2
3 Balkan (U 16) 1 0 1 72:75 1 2 1 1 164:135 3 3 1 2 236:210 26 4 L 1
4 U-BT Cluj Napoca (U 16) 1 0 1 59:90 1 2 0 2 115:162 2 3 0 3 174:252 -78 3 L 3

EYBL Central Europe region, Juniors (U 16) | Playoffs, Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Stella Azzurra (U 16) 2 2 0 201:89 4 1 1 0 107:85 2 3 3 0 308:174 134 6 W 3
2 BUBA Basketball (U 16) 1 0 1 85:107 1 2 2 0 192:166 4 3 2 1 277:273 4 5 W 2
3 Dan Dacian (U 16) 1 0 1 80:103 1 2 1 1 140:158 3 3 1 2 220:261 -41 4 L 2
4 Honved KA (U 16) 2 0 2 162:177 2 1 0 1 37:119 1 3 0 3 199:296 -97 3 L 3

EYBL Central Europe region, Juniors (U 16) | Regular season, Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Balkan (U 16) 4 3 1 327:296 7 4 4 0 353:279 8 8 7 1 680:575 105 15 W 7
2 Honved KA (U 16) 3 3 0 253:149 6 5 3 2 443:399 8 8 6 2 696:548 148 14 W 2
3 Ratgeber KA (U 16) 4 3 1 357:278 7 4 2 2 322:229 6 8 5 3 679:507 172 13 W 4
4 Dan Dacian (U 16) 3 2 1 226:225 5 5 3 2 384:357 8 8 5 3 610:582 28 13 L 1
5 Atomeromu SE (U 16) 5 2 3 410:401 7 3 2 1 233:242 5 8 4 4 643:643 0 12 W 2
6 BK Pardubice (U 16) 4 2 2 288:283 6 4 1 3 230:286 5 8 3 5 518:569 -51 11 L 3
7 Leone Ajdovscina (U 16) 4 2 2 289:278 6 4 0 4 276:339 4 8 2 6 565:617 -52 10 L 3
8 Admirals Basketball (U 16) 3 0 3 188:286 3 5 0 5 270:431 5 8 0 8 458:717 -259 8 L 8
9 Stiinta Bucharest (U 16) 2 2 0 156:132 4 2 1 1 173:159 3 4 3 1 329:291 38 7 W 1
10 Rilski Sportist (U 16) 3 2 1 234:218 5 1 0 1 76:83 1 4 2 2 310:301 9 6 W 2
11 Inter Bratislava (U 16) 3 1 2 237:236 4 1 0 1 62:66 1 4 1 3 299:302 -3 5 L 3
12 MSK BK Ziar nad Hronom (U 16) 2 1 1 120:171 3 2 0 2 92:173 2 4 1 3 212:344 -132 5 L 2

EYBL Central Europe region, Juniors (U 16) | Regular season, Group C
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 KK Zadar (U 16) 5 4 1 500:366 9 3 3 0 297:168 6 8 7 1 797:534 263 15 W 4
2 Stella Azzurra (U 16) 3 3 0 225:137 6 5 4 1 485:312 9 8 7 1 710:449 261 15 W 5
3 BUBA Basketball (U 16) 4 3 1 338:284 7 4 4 0 377:274 8 8 7 1 715:558 157 15 W 5
4 Ratgeber KA (U 16) 4 3 1 357:278 7 4 2 2 322:229 6 8 5 3 679:507 172 13 W 1
5 Debreceni KA (U 16) 3 1 2 194:213 4 5 3 2 375:285 8 8 4 4 569:498 71 12 L 1
6 Atomeromu SE (U 16) 5 2 3 410:401 7 3 2 1 233:242 5 8 4 4 643:643 0 12 W 1
7 Vodno Suns Partizan (U 16) 4 2 2 354:337 6 4 1 3 275:366 5 8 3 5 629:703 -74 11 W 3
8 London Elite (U 16) 4 1 3 233:366 5 4 1 3 296:377 5 8 2 6 529:743 -214 10 L 6
9 CSU Sibiu (U 16) 5 0 5 173:522 5 3 0 3 167:259 3 8 0 8 340:781 -441 8 L 8
10 Kecskemet MBA (U 16) 2 1 1 152:119 3 2 2 0 181:110 4 4 3 1 333:229 104 7 W 2
11 Basket Flames (U 16) 2 0 2 114:193 2 2 0 2 123:174 2 4 0 4 237:367 -130 4 L 4

Juniors (U 15) Regions | West (Qualifications)
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 CSKA (U 15) 3 3 0 216:156 6 0 0 0 : 0 3 3 0 216:156 60 6 W 3
2 Academic Bultex 99 (U 15) 1 1 0 76:73 2 2 1 1 100:119 3 3 2 1 176:192 -16 5 L 1
3 Balkan (U 15) 0 0 0 : 0 3 1 2 202:210 4 3 1 2 202:210 -8 4 W 1
4 Lokomotiv Sofia (U 15) 2 0 2 115:136 2 1 0 1 63:78 1 3 0 3 178:214 -36 3 L 3

Juniors (U 15) Regions | East (Spring), 1/7 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Tundja Yambol (U 15) 3 3 0 323:112 6 3 3 0 271:177 6 6 6 0 594:289 305 12 W 6
2 Cherno More Ticha (U 15) 3 2 1 223:162 5 3 3 0 286:167 6 6 5 1 509:329 180 11 L 1
3 Dorostol (U 15) 3 1 2 249:203 4 3 3 0 309:127 6 6 4 2 558:330 228 10 W 1
4 Shumen (U 15) 3 2 1 208:183 5 3 1 2 163:198 4 6 3 3 371:381 -10 9 L 1
5 Beroe (U 15) 3 2 1 174:221 5 3 0 3 123:276 3 6 2 4 297:497 -200 8 L 1
6 Spartak Pleven (U 15) 3 0 3 140:298 3 3 1 2 156:243 4 6 1 5 296:541 -245 7 L 2
7 Dolphin (U 15) 3 0 3 145:282 3 3 0 3 153:274 3 6 0 6 298:556 -258 6 L 6

Juniors (U 15) Regions | East (Spring), 8/10 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Unstoppable (U 15) 1 1 0 62:35 2 1 1 0 72:62 2 2 2 0 134:97 37 4 W 2
2 Wolves Razgrad (U 15) 1 0 1 62:72 1 1 1 0 80:73 2 2 1 1 142:145 -3 3 W 1
3 Vihar Aytos (U 15) 1 0 1 73:80 1 1 0 1 35:62 1 2 0 2 108:142 -34 2 L 2

Juniors (U 15) Regions | East, Qualifying Tournament
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Spartak Pleven (U 15) 1 1 0 71:43 2 1 1 0 58:50 2 2 2 0 129:93 36 4 W 2
2 Unstoppable (U 15) 1 0 1 50:58 1 1 1 0 50:47 2 2 1 1 100:105 -5 3 W 1
3 Wolves Razgrad (U 15) 1 0 1 47:50 1 1 0 1 43:71 1 2 0 2 90:121 -31 2 L 2

Juniors (U 15) Regions | Vitosha region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 BUBA Basketball (U 15) 2 2 0 189:92 4 5 5 0 467:216 10 7 7 0 656:308 348 14 W 7
2 CSKA (U 15) 5 4 1 385:227 9 2 2 0 195:73 4 7 6 1 580:300 280 13 W 1
3 Lokomotiv Sofia (U 15) 5 4 1 375:230 9 2 1 1 130:101 3 7 5 2 505:331 174 12 W 1
4 Slavia (U 15) 3 3 0 242:80 6 4 1 3 207:270 5 7 4 3 449:350 99 11 W 4
5 Levski (U 15) 6 2 4 250:375 8 1 1 0 65:33 2 7 3 4 315:408 -93 10 L 1
6 Academic 17 Sofia (U 15) 3 1 2 124:230 4 4 1 3 170:202 5 7 2 5 294:432 -138 9 L 4
7 Athletic (U 15) 0 0 0 : 0 7 1 6 245:509 8 7 1 6 245:509 -264 8 L 5
8 Spartak Sofia (U 15) 4 0 4 116:323 4 3 0 3 78:277 3 7 0 7 194:600 -406 7 L 7

Juniors (U 15) Regions | Dobrudja and Moesia regions
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Cherno More Ticha (U 15) 2 2 0 190:85 4 2 2 0 157:101 4 4 4 0 347:186 161 8 W 4
2 Dorostol (U 15) 2 2 0 229:55 4 2 1 1 130:97 3 4 3 1 359:152 207 7 W 1
3 Shumen (U 15) 3 1 2 148:207 4 1 1 0 101:34 2 4 2 2 249:241 8 6 L 1
4 Unstoppable (U 15) 2 1 1 119:130 3 2 0 2 88:170 2 4 1 3 207:300 -93 5 L 3
5 Wolves Razgrad (U 15) 1 0 1 34:101 1 3 0 3 102:318 3 4 0 4 136:419 -283 4 L 4

Juniors (U 15) Regions | Zagore region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Tundja Yambol (U 15) 3 3 0 332:83 6 3 3 0 277:133 6 6 6 0 609:216 393 12 W 6
2 Beroe (U 15) 3 1 2 172:234 4 3 3 0 209:172 6 6 4 2 381:406 -25 10 W 1
3 Dolphin (U 15) 3 1 2 191:175 4 3 1 2 143:273 4 6 2 4 334:448 -114 8 L 1
4 Vihar Aytos (U 15) 3 0 3 137:253 3 3 0 3 116:254 3 6 0 6 253:507 -254 6 L 6

Juniors (U 15) Regions | Rila region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Rilski Sportist (U 15) 4 3 1 260:245 7 4 4 0 299:260 8 8 7 1 559:505 54 15 L 1
2 Academic Bultex 99 (U 15) 5 4 1 356:303 9 3 2 1 221:160 5 8 6 2 577:463 114 14 W 3
3 Balkan (U 15) 4 3 1 264:253 7 4 2 2 276:239 6 8 5 3 540:492 48 13 W 1
4 Minyor 2015 (U 15) 4 1 3 232:245 5 4 0 4 216:286 4 8 1 7 448:531 -83 9 L 2
5 Vihren (U 15) 3 0 3 143:231 3 5 1 4 265:310 6 8 1 7 408:541 -133 9 L 6

Juniors (U 14) Elite Division | West, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 CSKA (U 14) 4 4 0 312:174 8 4 4 0 323:205 8 8 8 0 635:379 256 16 W 8
2 Balkan (U 14) 5 4 1 350:283 9 3 0 3 150:193 3 8 4 4 500:476 24 12 L 1
3 Slavia (U 14) 4 2 2 230:197 6 4 2 2 261:235 6 8 4 4 491:432 59 12 W 2
4 BUBA Basketball (U 14) 4 2 2 264:219 6 4 2 2 239:206 6 8 4 4 503:425 78 12 L 2
5 Levski (U 14) 3 0 3 91:265 3 5 0 5 165:408 5 8 0 8 256:673 -417 8 L 8

Juniors (U 14) Elite Division | East, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Cherno More Ticha (U 14) 7 7 0 482:354 14 7 7 0 540:389 14 14 14 0 1022:743 279 28 W 14
2 Dolphin (U 14) 7 6 1 486:371 13 7 4 3 453:386 11 14 10 4 939:757 182 24 L 2
3 Shumen (U 14) 7 5 2 461:401 12 7 4 3 460:421 11 14 9 5 921:822 99 23 L 2
4 Dunav 2007 Ruse (U 14) 7 5 2 527:482 12 7 3 4 443:457 10 14 8 6 970:939 31 22 W 4
5 Beroe (U 14) 7 4 3 436:422 11 7 3 4 508:461 10 14 7 7 944:883 61 21 W 2
6 Spartak Pleven (U 14) 7 2 5 436:511 9 7 2 5 388:494 9 14 4 10 824:1005 -181 18 L 6
7 Svetkavitsa (U 14) 7 1 6 361:515 8 7 1 6 403:490 8 14 2 12 764:1005 -241 16 L 3
8 Unstoppable (U 14) 7 1 6 356:504 8 7 1 6 365:447 8 14 2 12 721:951 -230 16 W 1

Juniors (U 14) Division 1 | West (Qualifications), Sofia
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Ahil (U 14) 1 1 0 83:58 2 1 1 0 75:54 2 2 2 0 158:112 46 4 W 2
2 Septemvri (U 14) 1 0 1 54:75 1 1 1 0 73:52 2 2 1 1 127:127 0 3 L 1
3 Montana 2003 (U 14) 1 0 1 52:73 1 1 0 1 58:83 1 2 0 2 110:156 -46 2 L 2

Juniors (U 14) Division 1 | West (Qualifications), Pernik
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Academic Bultex 99 (U 14) 1 1 0 60:38 2 2 2 0 110:94 4 3 3 0 170:132 38 6 W 3
2 Minyor 2015 (U 14) 2 1 1 116:105 3 1 1 0 76:34 2 3 2 1 192:139 53 5 L 1
3 Bankya 78 (U 14) 1 0 1 47:54 1 2 1 1 125:116 3 3 1 2 172:170 2 4 W 1
4 Rilski Sportist (U 14) 2 0 2 81:152 2 1 0 1 38:60 1 3 0 3 119:212 -93 3 L 3

Juniors (U 14) Division 1 | East (Spring), 1/4 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Sveti Vlas (U 14) 2 2 0 127:54 4 4 4 0 305:204 8 6 6 0 432:258 174 12 W 6
2 Tundja Yambol (U 14) 3 1 2 191:183 4 3 2 1 263:126 5 6 3 3 454:309 145 9 W 2
3 Wolves Razgrad (U 14) 3 1 2 188:233 4 3 2 1 259:163 5 6 3 3 447:396 51 9 L 2
4 Star Basket (U 14) 4 0 4 114:411 4 2 0 2 54:127 2 6 0 6 168:538 -370 5 L 6

Juniors (U 14) Division 1 | Vitosha region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Septemvri (U 14) 3 3 0 216:144 6 4 4 0 332:142 8 7 7 0 548:286 262 14 W 7
2 Sports Talents (U 14) 3 2 1 184:174 5 4 3 1 210:178 7 7 5 2 394:352 42 12 W 2
3 Bankya 78 (U 14) 0 0 0 : 0 7 4 3 588:297 11 7 4 3 588:297 291 11 W 1
4 Ahil (U 14) 3 3 0 226:116 6 3 2 1 190:105 5 6 5 1 416:221 195 11 W 5
5 Academic 17 Sofia (U 14) 6 3 3 296:302 9 1 0 1 24:70 1 7 3 4 320:372 -52 10 L 2
6 Lokomotiv Sofia (U 14) 5 1 4 123:283 6 2 0 2 43:143 2 7 1 6 166:426 -260 8 L 6
7 Olympia Basket (U 14) 5 0 5 137:369 5 2 1 1 55:87 3 7 1 6 192:456 -264 8 L 2
8 Spartak Sofia (U 14) 2 0 2 57:183 2 4 1 3 129:217 5 6 1 5 186:400 -214 7 L 1

Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja region (Spring), 3/6 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Chernomorets Balchik (U 14) 1 1 0 64:25 2 1 1 0 59:36 2 2 2 0 123:61 62 4 W 2
2 Unstoppable (U 14) -2 1 0 1 33:39 1 1 1 0 62:19 2 2 1 1 95:58 37 3 W 1
3 VarnaBasket (U 14) 1 0 1 36:59 1 1 1 0 39:33 2 2 1 1 75:92 -17 3 L 1
4 Vihar 2002 (U 14) 1 0 1 19:62 1 1 0 1 25:64 1 2 0 2 44:126 -82 2 L 2

Juniors (U 14) Division 1 | Zagore region (Spring), 3/5 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Sliven 2010 (U 14) 2 2 0 116:67 4 2 2 0 136:79 4 4 4 0 252:146 106 8 W 4
2 Dolphin (U 14) -2 2 0 2 79:136 2 1 1 0 68:47 2 3 1 2 147:183 -36 4 L 1
3 Rozova Dolina (U 14) 1 0 1 47:68 1 2 0 2 67:116 2 3 0 3 114:184 -70 3 L 3

Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Wolves Razgrad (U 14) 3 3 0 249:52 6 2 2 0 226:56 4 5 5 0 475:108 367 10 W 5
2 Star Basket (U 14) 2 1 1 114:113 3 3 3 0 261:125 6 5 4 1 375:238 137 9 W 3
3 VarnaBasket (U 14) 2 1 1 99:102 3 3 2 1 110:140 5 5 3 2 209:242 -33 8 L 1
4 Chernomorets Balchik (U 14) 2 0 2 92:114 2 3 2 1 146:137 5 5 2 3 238:251 -13 7 L 1
5 Unstoppable (U 14) -2 3 1 2 111:127 4 2 0 2 25:150 2 5 1 4 136:277 -141 6 L 4
6 Vihar 2002 (U 14) 3 0 3 58:304 3 2 0 2 44:115 2 5 0 5 102:419 -317 5 L 5

Juniors (U 14) Division 1 | Zagore region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Sveti Vlas (U 14) 4 4 0 297:141 8 4 3 1 259:167 7 8 7 1 556:308 248 15 W 3
2 Tundja Yambol (U 14) 4 4 0 281:134 8 4 3 1 283:160 7 8 7 1 564:294 270 15 W 6
3 Sliven 2010 (U 14) 4 2 2 186:214 6 4 2 2 185:197 6 8 4 4 371:411 -40 12 L 1
4 Dolphin (U 14) -2 4 0 4 152:243 4 4 1 3 149:269 5 8 1 7 301:512 -211 9 L 7
5 Rozova Dolina (U 14) 4 0 4 96:240 4 4 1 3 96:219 5 8 1 7 192:459 -267 9 L 3

Juniors (U 14) Division 1 | Rila region, Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Minyor 2015 (U 14) 4 4 0 326:77 8 2 2 0 166:40 4 6 6 0 492:117 375 12 W 6
2 Rilski Sportist (U 14) 3 2 1 225:98 5 3 2 1 214:98 5 6 4 2 439:196 243 10 W 1
3 Marek (U 14) 3 2 1 87:149 5 3 0 3 30:258 3 6 2 4 117:407 -290 8 L 1
4 Velbazhd 2002 (U 14) 2 0 2 24:180 2 4 0 4 94:266 4 6 0 6 118:446 -328 6 L 6

Juniors (U 14) Division 1 | Rila region, Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Montana 2003 (U 14) 3 3 0 191:136 6 3 3 0 195:132 6 6 6 0 386:268 118 12 W 6
2 Chavdar Troyan (U 14) 3 2 1 164:154 5 3 2 1 201:148 5 6 4 2 365:302 63 10 W 1
3 Vidabasket (U 14) 3 1 2 154:172 4 3 1 2 169:178 4 6 2 4 323:350 -27 8 L 3
4 Pravets (U 14) 3 0 3 120:231 3 3 0 3 128:171 3 6 0 6 248:402 -154 6 L 6

Juniors (U 14) Division 1 | Rodopi region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Academic Bultex 99 (U 14) 3 3 0 240:92 6 3 3 0 291:70 6 6 6 0 531:162 369 12 W 6
2 Hebar (U 14) 3 0 3 70:291 3 3 2 1 148:153 5 6 2 4 218:444 -226 8 L 2
3 Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) 3 1 2 153:148 4 3 0 3 92:240 3 6 1 5 245:388 -143 7 L 1

EYBL Central Europe region, Juniors (U 14) | Regular season, Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Ratgeber KA (U 14) 3 2 1 228:171 5 5 5 0 419:260 10 8 7 1 647:431 216 15 W 5
2 Honved KA (U 14) 3 2 1 198:159 5 5 5 0 374:296 10 8 7 1 572:455 117 15 W 1
3 College Basketball (U 14) 4 2 2 272:302 6 4 2 2 308:275 6 8 4 4 580:577 3 12 L 1
4 CSU Sibiu (U 14) 5 3 2 351:339 8 3 1 2 206:220 4 8 4 4 557:559 -2 12 W 1
5 7 Palmas Canarias (U 14) 4 3 1 284:246 7 4 1 3 227:275 5 8 4 4 511:521 -10 12 L 1
6 Lokomotiva Plzen (U 14) 6 2 4 365:408 8 2 0 2 96:127 2 8 2 6 461:535 -74 10 L 1
7 Debreceni KA (U 14) 3 0 3 140:271 3 5 1 4 251:366 6 8 1 7 391:637 -246 9 L 2
8 Shumen (U 14) 2 1 1 123:115 3 2 1 1 142:118 3 4 2 2 265:233 32 6 W 1
9 OSE Lions (U 14) 2 0 2 100:153 2 2 2 0 165:106 4 4 2 2 265:259 6 6 W 1
10 Inter Bratislava (U 14) 2 0 2 103:166 2 2 1 1 142:121 3 4 1 3 245:287 -42 5 L 1

Boys (U 13) Regions | West, 1/3 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Minyor 2015 (U 13) 1 1 0 79:56 2 1 1 0 73:64 2 2 2 0 152:120 32 4 W 2
2 BUBA Basketball (U 13) 2 1 1 137:140 3 0 0 0 : 0 2 1 1 137:140 -3 3 W 1
3 Balkan (U 13) 0 0 0 : 0 2 0 2 123:152 2 2 0 2 123:152 -29 2 L 2

Boys (U 13) Regions | West, 4/6 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 CSKA (U 13) 2 2 0 187:114 4 0 0 0 : 0 2 2 0 187:114 73 4 W 2
2 Septemvri (U 13) 0 0 0 : 0 2 1 1 183:114 3 2 1 1 183:114 69 3 L 1
3 Academic Bultex 99 (U 13) 1 0 1 28:111 1 1 0 1 42:101 1 2 0 2 70:212 -142 2 L 2

Boys (U 13) Regions | West (Qualifications), Sofia
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 BUBA Basketball (U 13) 3 3 0 276:114 6 0 0 0 : 0 3 3 0 276:114 162 6 W 3
2 CSKA (U 13) 2 2 0 98:39 4 1 0 1 60:76 1 3 2 1 158:115 43 5 W 1
3 Slavia (U 13) 1 1 0 73:14 2 2 0 2 79:158 2 3 1 2 152:172 -20 4 L 2
4 Hebar (U 13) 0 0 0 : 0 3 0 3 28:213 3 3 0 3 28:213 -185 2 L 3

Boys (U 13) Regions | West (Qualifications), Plovdiv
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Balkan (U 13) 1 1 0 80:48 2 1 1 0 57:38 2 2 2 0 137:86 51 4 W 2
2 Academic Bultex 99 (U 13) 1 1 0 45:38 2 1 0 1 48:80 1 2 1 1 93:118 -25 3 W 1
3 Rilski Sportist (U 13) 1 0 1 38:57 1 1 0 1 38:45 1 2 0 2 76:102 -26 2 L 2

Boys (U 13) Regions | West (Qualifications), Pernik
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Minyor 2015 (U 13) 1 1 0 67:54 2 1 1 0 75:56 2 2 2 0 142:110 32 4 W 2
2 Septemvri (U 13) 1 1 0 63:38 2 1 0 1 54:67 1 2 1 1 117:105 12 3 L 1
3 Haskovo (U 13) 1 0 1 56:75 1 1 0 1 38:63 1 2 0 2 94:138 -44 2 L 2

Boys (U 13) Regions | East (Spring), 1/7 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Wolves Razgrad (U 13) 3 3 0 265:142 6 3 2 1 201:143 5 6 5 1 466:285 181 11 W 4
2 Dorostol (U 13) 3 3 0 212:124 6 3 2 1 225:140 5 6 5 1 437:264 173 11 W 1
3 Dolphin (U 13) 3 2 1 236:169 5 3 2 1 174:155 5 6 4 2 410:324 86 10 L 1
4 Cherno More Ticha (U 13) 3 1 2 147:206 4 3 2 1 192:168 5 6 3 3 339:374 -35 9 W 3
5 Beroe (U 13) 3 2 1 153:166 5 3 1 2 188:231 4 6 3 3 341:397 -56 9 W 3
6 Chavdar Troyan (U 13) 3 1 2 154:244 4 3 0 3 116:250 3 6 1 5 270:494 -224 7 L 2
7 Spartak Pleven (U 13) 3 0 3 139:198 3 3 0 3 153:219 3 6 0 6 292:417 -125 6 L 6

Boys (U 13) Regions | Vitosha region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 BUBA Basketball (U 13) 2 2 0 164:74 4 3 3 0 233:101 6 5 5 0 397:175 222 10 W 5
2 CSKA (U 13) 4 3 1 291:144 7 1 1 0 75:65 2 5 4 1 366:209 157 9 W 3
3 Septemvri (U 13) 2 1 1 134:98 3 3 2 1 215:103 5 5 3 2 349:201 148 8 L 1
4 Slavia (U 13) 1 0 1 33:84 1 4 2 2 178:186 6 5 2 3 211:270 -59 7 L 2
5 Champion 2006 (U 13) 3 0 3 71:197 3 2 1 1 86:100 3 5 1 4 157:297 -140 6 W 1
6 Lokomotiv Sofia (U 13) 3 0 3 42:227 3 2 0 2 37:180 2 5 0 5 79:407 -328 5 L 5

Boys (U 13) Regions | Dobrudja region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dorostol (U 13) 2 2 0 141:70 4 2 2 0 185:63 4 4 4 0 326:133 193 8 W 4
2 Wolves Razgrad (U 13) 2 2 0 174:64 4 2 1 1 143:97 3 4 3 1 317:161 156 7 W 2
3 Cherno More Ticha (U 13) 2 1 1 120:128 3 2 1 1 121:90 3 4 2 2 241:218 23 6 L 1
4 Dunav Ruse (U 13) 2 1 1 92:152 3 2 0 2 74:154 2 4 1 3 166:306 -140 5 L 2
5 Shumen (U 13) 2 0 2 49:196 2 2 0 2 87:172 2 4 0 4 136:368 -232 4 L 4

Boys (U 13) Regions | Zagore region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dolphin (U 13) 4 4 0 309:113 8 4 4 0 345:118 8 8 8 0 654:231 423 16 W 8
2 Beroe (U 13) 4 3 1 238:132 7 4 3 1 250:169 7 8 6 2 488:301 187 14 W 1
3 Sliven Basket (U 13) 4 2 2 202:219 6 4 1 3 173:189 5 8 3 5 375:408 -33 11 L 2
4 Rozova Dolina (U 13) 4 2 2 157:177 6 4 1 3 130:201 5 8 3 5 287:378 -91 11 W 2
5 Vihar 2002 (U 13) 4 0 4 58:326 4 4 0 4 69:287 4 8 0 8 127:613 -486 8 L 8

Boys (U 13) Regions | Moesia region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Chavdar Troyan (U 13) 4 4 0 286:157 8 2 2 0 149:84 4 6 6 0 435:241 194 12 W 6
2 Spartak Pleven (U 13) 3 2 1 207:111 5 3 3 0 250:82 6 6 5 1 457:193 264 11 W 4
3 Chardafon Orlovets (U 13) 3 3 0 215:48 6 3 1 2 136:155 4 6 4 2 351:203 148 10 W 2
4 Etar 49 (U 13) 4 1 3 166:247 5 2 1 1 131:119 3 6 2 4 297:366 -69 8 L 2
5 Lokomotiv G. O. (U 13) 1 0 1 46:82 1 5 1 4 121:320 6 6 1 5 167:402 -235 7 L 3
6 Rakovski (U 13) 3 0 3 77:249 3 3 0 3 107:237 3 6 0 6 184:486 -302 6 L 6

Boys (U 13) Regions | Rila region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Minyor 2015 (U 13) 3 3 0 194:133 6 3 3 0 186:105 6 6 6 0 380:238 142 12 W 6
2 Balkan (U 13) 3 2 1 156:148 5 3 2 1 190:130 5 6 4 2 346:278 68 10 W 2
3 Rilski Sportist (U 13) 3 1 2 142:134 4 3 0 3 141:171 3 6 1 5 283:305 -22 7 L 3
4 Vidabasket (U 13) 3 0 3 102:206 3 3 1 2 104:188 4 6 1 5 206:394 -188 7 L 1

Boys (U 13) Regions | Rodopi region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Academic Bultex 99 (U 13) 3 3 0 309:45 6 3 2 1 148:132 5 6 5 1 457:177 280 11 L 1
2 Haskovo (U 13) 3 1 2 132:148 4 3 3 0 232:38 6 6 4 2 364:186 178 10 W 3
3 Hebar (U 13) 3 0 3 38:232 3 3 0 3 45:309 3 6 0 6 83:541 -458 6 L 6

Boys (U 12) Regions | Vitosha and Rila regions
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Balkan (U 12) 2 2 0 177:67 4 4 4 0 276:132 8 6 6 0 453:199 254 12 W 6
2 Rilski Sportist (U 12) 2 1 1 81:94 3 4 2 2 160:177 6 6 3 3 241:271 -30 9 L 1
3 BUBA Basketball (U 12) 3 1 2 180:190 4 1 1 0 57:41 2 4 2 2 237:231 6 6 W 1
4 Slavia (U 12) 3 0 3 72:162 3 1 0 1 17:105 1 4 0 4 89:267 -178 4 L 4
5 Levski (U 12) 1 1 0 43:28 2 1 0 1 50:72 1 2 1 1 93:100 -7 3 W 1
6 Champion 2006 (U 12) 1 0 1 14:56 1 1 0 1 37:40 1 2 0 2 51:96 -45 2 L 2

Boys (U 12) Regions | Vitosha region (Spring), Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Ahil (U 12) 2 2 0 94:46 4 3 3 0 165:67 6 5 5 0 259:113 146 10 W 5
2 CSKA (U 12) 0 0 0 : 0 5 4 1 217:150 9 5 4 1 217:150 67 9 W 2
3 Septemvri (U 12) 4 1 3 136:165 5 1 1 0 45:29 2 5 2 3 181:194 -13 7 W 1
4 Bankya 78 (U 12) 3 1 2 120:117 4 2 1 1 79:77 3 5 2 3 199:194 5 7 L 2
5 Lokomotiv Sofia (U 12) 3 2 1 90:113 5 2 0 2 40:103 2 5 2 3 130:216 -86 7 L 1
6 Sports Talents (U 12) 3 0 3 62:154 3 2 0 2 49:76 2 5 0 5 111:230 -119 5 L 5

Boys (U 12) Regions | Vitosha region (Spring), Group C
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Champion 2006 (U 12) -2 0 0 0 : 0 3 2 1 80:42 5 3 2 1 80:42 38 5 W 2
2 St. George (U 12) 2 2 0 42:13 4 0 0 0 : 0 2 2 0 42:13 29 4 W 2
3 Slavia (U 12) -2 1 0 1 16:23 1 3 1 2 67:73 4 4 1 3 83:96 -13 4 L 3
4 Lyulin (U 12) 3 1 2 57:111 4 0 0 0 : 0 3 1 2 57:111 -54 4 L 1

Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 BUBA Basketball (U 12) 3 3 0 232:92 6 3 3 0 208:76 6 6 6 0 440:168 272 12 W 6
2 Levski (U 12) 3 1 2 128:143 4 3 1 2 143:142 4 6 2 4 271:285 -14 8 L 1
3 Champion 2006 (U 12) 3 2 1 115:111 5 2 1 1 72:107 3 5 3 2 187:218 -31 8 W 1
4 Slavia (U 12) 2 0 2 43:126 2 3 0 3 49:193 3 5 0 5 92:319 -227 5 L 5

Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 CSKA (U 12) 3 3 0 149:43 6 1 1 0 44:27 2 4 4 0 193:70 123 8 W 4
2 Ahil (U 12) 3 3 0 145:47 6 1 1 0 41:29 2 4 4 0 186:76 110 8 W 4
3 Septemvri (U 12) 3 2 1 135:73 5 2 1 1 64:57 3 5 3 2 199:130 69 8 W 1
4 Sports Talents (U 12) 3 2 1 121:82 5 2 0 2 47:71 2 5 2 3 168:153 15 7 L 1
5 Champion 2006 (U 12) -2 2 1 1 45:62 3 3 0 3 61:106 3 5 1 4 106:168 -62 6 L 1
6 Slavia 1921 (U 12) 0 0 0 : 0 5 0 5 50:305 5 5 0 5 50:305 -255 5 L 5

Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group C
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Bankya 78 (U 12) 3 3 0 205:30 6 1 1 0 51:15 2 4 4 0 256:45 211 8 W 4
2 Lokomotiv Sofia (U 12) 1 1 0 36:24 2 3 2 1 133:63 5 4 3 1 169:87 82 7 W 2
3 St. George (U 12) 2 1 1 46:75 3 2 0 2 47:77 2 4 1 3 93:152 -59 5 L 2
4 Lyulin (U 12) 1 0 1 5:55 1 3 1 2 55:116 4 4 1 3 60:171 -111 5 L 1
5 Slavia (U 12) -2 3 1 2 63:104 4 1 0 1 2:84 1 4 1 3 65:188 -123 5 W 1

Boys (U 12) Regions | Dobrudja region (Spring), 1/5 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Wolves Razgrad (U 12) 2 2 0 136:102 4 2 2 0 180:43 4 4 4 0 316:145 171 8 W 4
2 Dorostol (U 12) 2 2 0 166:71 4 2 1 1 162:93 3 4 3 1 328:164 164 7 W 1
3 Cherno More Ticha (U 12) 2 2 0 129:54 4 2 0 2 85:129 2 4 2 2 214:183 31 6 L 1
4 Unstoppable (U 12) 2 0 2 53:177 2 2 1 1 98:88 3 4 1 3 151:265 -114 5 W 1
5 Shumen (U 12) 2 0 2 55:177 2 2 0 2 56:186 2 4 0 4 111:363 -252 4 L 4

Boys (U 12) Regions | Dobrudja region (Spring), 6/10 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Cherno More Ticha (U 12) -2 2 2 0 144:87 4 2 2 0 170:79 4 4 4 0 314:166 148 8 W 4
2 Svetkavitsa (U 12) 2 2 0 110:71 4 2 1 1 113:111 3 4 3 1 223:182 41 7 W 2
3 Dunav Ruse (U 12) 2 1 1 100:117 3 2 1 1 91:100 3 4 2 2 191:217 -26 6 L 1
4 Unstoppable (U 12) -2 2 1 1 88:78 3 2 0 2 57:116 2 4 1 3 145:194 -49 5 L 3
5 Star Basket (U 12) 2 0 2 77:144 2 2 0 2 66:113 2 4 0 4 143:257 -114 4 L 4

Boys (U 12) Regions | Dobrudja region (Spring), 11/15 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 VarnaBasket (U 12) 1 1 0 52:32 2 2 2 0 120:37 4 3 3 0 172:69 103 6 W 3
2 Chernomorets Balchik (U 12) 1 0 1 18:53 1 3 2 1 78:77 5 4 2 2 96:130 -34 6 L 1
3 Spartak Varna (U 12) 2 2 0 109:38 4 1 0 1 32:52 1 3 2 1 141:90 51 5 W 1
4 SportBasket GT (U 12) 3 1 2 64:113 4 1 0 1 10:60 1 4 1 3 74:173 -99 5 W 1
5 Vihar 2002 (U 12) 1 0 1 16:18 1 1 0 1 14:33 1 2 0 2 30:51 -21 2 L 2

Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dorostol (U 12) 2 2 0 206:39 4 4 4 0 283:143 8 6 6 0 489:182 307 12 W 6
2 Cherno More Ticha (U 12) 2 0 2 93:132 2 4 4 0 268:117 8 6 4 2 361:249 112 10 L 1
3 Unstoppable (U 12) 4 0 4 123:264 4 2 2 0 145:65 4 6 2 4 268:329 -61 8 W 1
4 Star Basket (U 12) 4 0 4 109:300 4 2 0 2 39:206 2 6 0 6 148:506 -358 6 L 6

Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Wolves Razgrad (U 12) 2 2 0 186:21 4 2 2 0 136:41 4 4 4 0 322:62 260 8 W 4
2 Cherno More Ticha (U 12) -2 2 1 1 82:99 3 2 2 0 149:79 4 4 3 1 231:178 53 7 W 3
3 Shumen (U 12) 2 1 1 67:88 3 2 1 1 79:94 3 4 2 2 146:182 -36 6 W 1
4 Svetkavitsa (U 12) 2 0 2 70:121 2 2 1 1 43:100 3 4 1 3 113:221 -108 5 L 3
5 Dunav Ruse (U 12) 2 0 2 71:113 2 2 0 2 35:162 2 4 0 4 106:275 -169 4 L 4

Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group C
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Unstoppable (U 12) -2 2 2 0 82:64 4 3 2 1 123:118 5 5 4 1 205:182 23 9 W 2
2 VarnaBasket (U 12) 4 3 1 260:109 7 1 0 1 35:69 1 5 3 2 295:178 117 8 W 2
3 Spartak Varna (U 12) 3 3 0 178:93 6 1 1 0 44:22 2 4 4 0 222:115 107 8 W 4
4 Chernomorets Balchik (U 12) 3 2 1 132:100 5 2 0 2 69:129 2 5 2 3 201:229 -28 7 L 2
5 SportBasket GT (U 12) 1 0 1 20:43 1 4 1 3 90:197 5 5 1 4 110:240 -130 6 L 3
6 Vihar 2002 (U 12) 1 0 1 20:24 1 3 0 3 72:157 3 4 0 4 92:181 -89 4 L 4

Boys (U 12) Regions | Zagore region, 1/4 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Beroe (U 12) 3 3 0 246:83 6 3 3 0 238:92 6 6 6 0 484:175 309 12 W 6
2 Tundja Yambol (U 12) 3 3 0 156:114 6 3 1 2 114:187 4 6 4 2 270:301 -31 10 W 3
3 Dolphin (U 12) 3 1 2 133:159 4 3 0 3 94:194 3 6 1 5 227:353 -126 7 L 3
4 Sliven Basket (U 12) 3 1 2 101:192 4 3 0 3 102:163 3 6 1 5 203:355 -152 7 L 4

Boys (U 12) Regions | Zagore region, 5/8 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Sveti Vlas (U 12) 3 3 0 154:88 6 3 3 0 146:100 6 6 6 0 300:188 112 12 W 6
2 Vihar Aytos (U 12) 3 1 2 121:114 4 3 2 1 124:137 5 6 3 3 245:251 -6 9 L 1
3 Rozova Dolina (U 12) 3 1 2 122:134 4 3 1 2 106:135 4 6 2 4 228:269 -41 8 L 2
4 Beroe (U 12) -2 3 0 3 98:156 3 3 1 2 116:123 4 6 1 5 214:279 -65 7 W 1

Boys (U 12) Regions | Zagore region, 9/12 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Sliven 2010 (U 12) 3 2 1 137:134 5 3 2 1 150:109 5 6 4 2 287:243 44 10 W 4
2 Dolphin (U 12) -2 3 2 1 111:126 5 3 2 1 124:118 5 6 4 2 235:244 -9 10 W 1
3 Chernomorets (U 12) 3 2 1 134:84 5 3 1 2 120:108 4 6 3 3 254:192 62 9 L 1
4 Chernomorets 2014 (U 12) 3 1 2 87:130 4 3 0 3 80:134 3 6 1 5 167:264 -97 7 L 5

Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Beroe (U 12) 2 2 0 183:38 4 3 3 0 237:51 6 5 5 0 420:89 331 10 W 5
2 Tundja Yambol (U 12) 3 2 1 168:118 5 2 2 0 147:41 4 5 4 1 315:159 156 9 L 1
3 Sveti Vlas (U 12) 2 2 0 112:55 4 3 1 2 90:153 4 5 3 2 202:208 -6 8 W 1
4 Vihar Aytos (U 12) 3 2 1 117:135 5 2 0 2 53:154 2 5 2 3 170:289 -119 7 W 2
5 Sliven 2010 (U 12) 2 1 1 88:137 3 3 0 3 84:201 3 5 1 4 172:338 -166 6 L 1
6 Chernomorets 2014 (U 12) 3 0 3 46:199 3 2 0 2 71:114 2 5 0 5 117:313 -196 5 L 5

Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dolphin (U 12) 3 3 0 222:31 6 2 2 0 175:65 4 5 5 0 397:96 301 10 W 5
2 Sliven Basket (U 12) 3 2 1 125:83 5 2 2 0 117:38 4 5 4 1 242:121 121 9 W 2
3 Rozova Dolina (U 12) 2 1 1 70:111 3 3 2 1 129:130 5 5 3 2 199:241 -42 8 W 1
4 Beroe (U 12) -2 3 1 2 114:117 4 2 1 1 64:90 3 5 2 3 178:207 -29 7 L 1
5 Dolphin (U 12) -2 2 0 2 54:138 2 3 1 2 61:130 4 5 1 4 115:268 -153 6 L 2
6 Chernomorets (U 12) 2 0 2 27:83 2 3 0 3 17:159 3 5 0 5 44:242 -198 4 L 5

Boys (U 12) Regions | Moesia region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Chavdar Troyan (U 12) 5 4 1 278:148 9 5 5 0 278:131 10 10 9 1 556:279 277 19 W 2
2 Spartak Pleven (U 12) 5 2 3 208:175 7 3 3 0 174:95 6 8 5 3 382:270 112 13 W 1
3 Lokomotiv G. O. (U 12) 5 3 2 197:154 8 3 1 2 111:104 4 8 4 4 308:258 50 12 W 1
4 Rositsa Pavlikeni (U 12) 2 1 1 65:95 3 6 3 3 247:262 9 8 4 4 312:357 -45 12 L 2
5 Chardafon Orlovets (U 12) 3 2 1 112:123 5 5 1 4 125:170 6 8 3 5 237:293 -56 11 L 1
6 Champion Pleven (U 12) 5 0 5 83:296 5 3 0 3 56:181 3 8 0 8 139:477 -338 8 L 8

Boys (U 12) Regions | Rila region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Balkan (U 12) 3 3 0 271:39 6 3 3 0 297:39 6 6 6 0 568:78 490 12 W 6
2 Rilski Sportist (U 12) 4 3 1 280:80 7 2 2 0 129:22 4 6 5 1 409:102 307 11 W 3
3 Eurobasket Academic (U 12) 2 2 0 135:41 4 4 2 2 123:286 6 6 4 2 258:327 -69 10 L 2
4 Rilski Sportist (U 12) -2 4 3 1 231:84 7 2 0 2 9:104 2 6 3 3 240:188 52 9 W 1
5 Minyor 2015 (U 12) 2 0 2 49:114 2 4 2 2 150:154 6 6 2 4 199:268 -69 8 W 1
6 Vihren (U 12) 4 1 3 102:245 5 2 0 2 42:98 2 6 1 5 144:343 -199 7 W 1
7 Velbazhd 2002 (U 12) 2 0 2 23:193 2 4 0 4 46:388 4 6 0 6 69:581 -512 6 L 6

Boys (U 12) Regions | Rodopi region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Academic Bultex 99 (U 12) 1 1 0 48:24 2 1 1 0 58:27 2 2 2 0 106:51 55 4 W 2
2 Trakia (U 12) 1 0 1 27:58 1 1 0 1 24:48 1 2 0 2 51:106 -55 2 L 2

Juniors (U 15) Friendly Games | Sofia Cup 2022
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 BUBA Basketball (U 15) 2 2 0 163:143 4 1 1 0 80:57 2 3 3 0 243:200 43 6 W 3
2 Vardar (U 15) 1 1 0 79:54 2 2 1 1 152:157 3 3 2 1 231:211 20 5 W 2
3 Tundja Yambol (U 15) 2 0 2 126:150 2 1 1 0 68:48 2 3 1 2 194:198 -4 4 L 2
4 Radnicki Kragujevac (U 15) 1 0 1 48:68 1 2 0 2 115:154 2 3 0 3 163:222 -59 3 L 3

Note: According to the FIBA official basketball rules, in provisional standings (i.e. before all the teams have played all their games in the group), if two or more teams have the same points total at a certain moment in time, their order of classification is decided by the goal difference in all games played by these teams so far. Only in the final standings the tie is broken by using the FIBA procedure, where the first of the criteria is "results of the games between these teams only".

betway
Other News
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи