На този ден: България взе сребро на световно първенство 3х3 (видео)

11-09-2021 17:09 | BGbasket.com

На днешния 11 септември преди десет години - през 2011-а, едни български момчета развяха родното знаме на италианска земя. Момчета, които сега вече са мъже - Павлин Иванов, Димитър Димитров, Тенчо Тенчев и Алекс Симеонов.

В този състав България завърши на второ място място на световното първенство за юноши U18 3х3.

Националите ни загубиха инфарктен финален мач срещу Нова Зеландия само с точка разлика – 18:19. Така те спечелиха сребърните медали на първото в историята световно първенство по баскетбол 3х3. Българите с треньор Тина Димитрова впечатлиха с изявите си и представянето им през последните три дни бе огромна реклама за българския баскетбол и донесе голяма радост на българските баскетболни фенове.

Българските момчета взеха медали от три турнира в Римини. Освен сребърните на отборното първенство, Алекс Симеонов спечели бронзов в конкурса по забивки, а Тенчо Тенчев триумфира в надпреварата за стрелба от тройката.

Крайната равносметка е 10 победи и 2 загуби за тях.