Рилски спортист мина успешно и през Спартак

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол

30-10-2021 20:43 | BGbasket.com

Отборът на Рилски спортист постигна четвърта поредна победа в НБЛ след като се справи у дома със Спартак Плевен с 93:70. За плевенчани поражението бе трето от четири изиграни мача до момента. Гостите бяха без Божидар Аврамов, който е болен, а Тодор Тодоров не игра, тъй като не е възстановен от получен удар в коляното в предишния двубой на плевенчани.

В следващия кръг на 6-и ноември Рилски спортист гостува на Берое, а на 8-и Спартак Плевен е домакин на Черноморец.

Спартак изигра силна първа четвърт и дори поведе със 7 точки, но Рилски спортист навакса до 26:26 след 10 минути игра. Домакините водеха през по-голяма част от втората четвърт, като авансът им стигна 6 точки. В последните секунди на полувремето плевенчани изравниха и само кош на Златин Георгиев донесе на самоковци преднина от 2 точки на почивката – 46:44 .

През второто полувреме Рилски спортист установи надмощие и постепенно натрупа по-категоричен аванс. Домакините спечелиха третата част с 18:12 и преди последните 10 минути поведоха с 64:56. До края на двубоя разликата в полза на водения от Людмил Хаджисотиров тим достигна 24 точки, а с много по-ефективна стрелба (53%-33%) самоковци стигнаха до поредна победа в шампионата.

Трей Портър бе най-полезен за успеха с дабъл-дабъл от 25 точки и 10 борби. Павлин Иванов завърши с 18 точки, 2 борби и 7 асистенции, Алекс Симеонов реализира 14 точки и 4 борби, а Златин Георгиев – 12 точки, 2 борби и 6 асистенции. За Рилски спортист в игра не влезе Мирослав Васов.

За Спартак Симеон Илиев бе най-резултатен с 23 точки и 6 борби, а Димитър Маринчешки се отчете с 15 точки и 9 борби.