Една част стигна на Рилски в Ямбол за 2-0 и полуфинал

(сн: НБЛ)
05-05-2022 20:14 | BGbasket.com

Рилски спортист е първият полуфиналист в сезон 2021/22 на НБЛ, след 2-0 в серията с Ямбол.

Във втората среща в зала Диана самоковци се справиха с домакините с 96:83.

Ямбол приключва сезона в НБЛ след достойно представяне почти в целия двубой.

Първенецът от редовния сезон и носител на Купата продължава пътя напред в битката за титлата и чака победителя между Спартак Плевен и Черноморец.

Рилски реши нещата до голяма степен в първата част, със серия от 19-0.

Те бяха на път да нанижат 40 точки само в началната десетка, но спряха до 39:12. На старта на втората част в един момент резултатът стигна 43:14 за гостите и оттам вече нещата изглеждала сложни за ямболии.

Ямбол все пак се окопити през втория период и от своя страна вкара 30, срещу едва 17, с поредица в края на полувремето. Почивката дойде при 56:42 за Рилски спортист.

Цялата трета част премина много равностойно, като разликата се държеше около 15 точки. Огромното предимство на Рилски от първата четвърт обаче бе твърде голямо препятствие.

Все пак Ямбол не се предаваше и не остави противника да се успокои за преднината си до последно. Третата част приключи при пълен паритет 22:22, което запази статуквото в резултата.

Нищо не се промени и в заключителния период, който дори бе спечелен от Ямбол с 19:18. Разликата обаче се запази и така се оказа, че с една четвърт Рилски взе своето.

Трей Портър вкара 18 с 11 борби, Брендън Браун добави 16, а общо 5 играчи на Рилски записаха двуцифрен актив. Павлин Иванов не пътува за двубоя.

За Ямбол Тадж Ридли отбеляза 21, Кръстан Кръстанов - 16.