Спартак Плевен нанесе втора поредна загуба на лидера Рилски спортист

(сн. facebook.com/bcspartakpleven)
02-03-2022 20:57 | BGbasket.com

Спартак Плевен стана вторият отбор, побеждавал лидера във временното класиране на НБЛ Рилски спортист през настоящия сезон. Плевенчани нанесоха второ поредно поражение на Рилецо като домакини със 101:93. Загубата на самоковци обаче идва при сериозни кадрови проблеми – в мача тимът беше без двамата си най-полезни играчи – Трей Портър и Алекс Симеонов, както и без Ей Джей Хес, а тимът има четирима национали, които не бяха в състава заради световните квалификации.

Спартак е в отличен подем, като днешната победа бе четвърта поредна за тима, с което той изравни по брой победи четвъртия в класирането Левски. Рилецо остава на върха далеч пред втория с 16 победи и 2 поражения на сметката си, като днешният мач беше последният му от второто завъртане. На плевенчани им предстои важен сблъсък с Левски като гости на 5 март.

Гостите започнаха мача с няколко успешни атаки, но Спартак бързо отвърна и поведе. Страхотна втора част, в която плевенчани почти нямаха нападение без точки, те нанизаха цели 32 и задържаха преднината си, като дори я направиха двуцифрена за 54:44 на почивката. На моменти след подновяването на играта разликата стигна цели 20 точки и се запази комфортна до края ѝ. Рилски спечели последната десетка, но нямаше как да настигне съперника си предвид обстоятелствата.

Плевенчани имаха страхотна стрелба от тройката – 13/25 опита (52% успеваемост). С 28 точки (4 тройки) и 6 асистенции завърши Божидар Аврамов, а 17 вкара Максим Корниенко.

За Рилски Брандън Браун регистрира 22 точки, а с 19 се включи б. Общи петима от едва седем влезли в игра баскетболисти завършиха с двуцифрен актив за тима.