Антон Фиков и Канту спечелиха Суперкупата на Италия за колички


Антон Фиков и Канту спечелиха Суперкупата на Италия за колички
(сн. facebook.com/Briantea84)
29-10-2024 09:10 | BGbasket.com

Антон Фиков пише история за българския баскетбол на колички като първият българин спечелил Суперкупата на Италия. Българинът и неговият тим Канту спечелиха трофея за седми път, като това е общо тридесетият такъв в 40-годишната история на клуба.
Мачът се проведе в Сан Марино, където Канту надигра Санто Стефано Кос с резултат 61:44 в 23-то издание на престижния турнир на Италианската федерация по баскетбол на колички.
Бившият отбор на Фиков Левски отправи специални поздравления към състезателя в социалните си мрежи: "Поздравления на Антон и целия отбор на Briantea84 за този огромен успех! Антон е първият българин, който печели тази престижна титла, и за нас е гордост да имаме такъв талантлив състезател, който ни представлява на международната сцена. Неговият успех е вдъхновение за всички нас!"
 

 


 

 Харесайте BGbasket.com във Facebook

 

 Следвайте BGbasket.com в Instagram

Абонирате за канала ни в 


Тагове: Антон Фиков
Коментари
18-04-2025
Национална баскетболна лига (мъже) | Редовен сезон
Спартак Плевен
Академик Бултекс 99
Балканстрой
(Плевен)
19.15 История
Национална баскетболна лига (мъже) | Редовен сезон
Левски
Черно море Тича
73
80
Статистика
Шумен
Рилски спортист
88
103
Статистика
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи