Панатинайкос гарантира оставането на още един от лидерите си
В Панатинайкос мислят сериозно за бъдещето. След като задържаха за дълго време Кендрик Нън, „зелените“ дадоха ясен знак, че нямат намерение да се разделят с още един от своите лидери. В селекцията на Ергин Атаман ще продължи да се подвизава и Джеди Осман.
Това обяви собственикът на клуба Димитрис Янакопулос чрез своя официален профил в Instagram. Информацията гласи, че турчинът със северномакедонски корени и действащите шампиони в Евролигата са постигнали договорка за удължаване на тяхното сътрудничество до края на сезон 2026/2027. За това време крилото ще заработи по 1.5 милиона евро на сезон, твърдят медиите в Гърция.
Вижте тази публикация в Instagram.
Осман подсили тима от Атина в началото на септември през 2024 г. и си заслужи ключова роля. Той помогна на „детелините“ да завоюват Купата на Турция през февруари, а само преди седмица и да си гарантират участие в плейофите на най-комерсиалната клубна надпревара. На сметката си турският национал има средни показатели от 7.9 точки и 2.4 борби, докато в елита на южната ни съседка се представя доста по-добре – 12.9 точки, 3.8 овладени под двата ринга топки и 1.1 асистенции за 19 срещи.
Преди това 30-годишният баскетболист се подвизаваше в местните Пертевниял и Анадолу Ефес. Роденият в Охрид играч прекара и немалко време в НБА, където защитаваше цветовете на Кливланд Кавалиърс и Сан Антонио Спърс, както и на Кливланд Чардж в G-Лигата. С Анадолу има Купа и Суперкупа на Турция.
204-сантиметровият стрелец бе избран под №31 от Минесота Тимбърулвс в Драфта през 2015 г., но правата му бяха пратени в Кливланд на момента.
Харесайте BGbasket.com във Facebook
Следвайте BGbasket.com в Instagram
Абонирате за канала ни в 
Тагове: Панатинайкос, Джеди Осма



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































