Нова грешка за Младенов и Виена в Адриатика


Нова грешка за Младенов и Виена в Адриатика
(сн. Ales Fezver/aba-liga.com)
28-12-2025 09:00 | BGbasket.com

Борислав Младенов и Виена инкасираха седмо поредно поражение в Адриатическата лига. Българинът и неговите съотборници не успяха при гостуването си на Лирия след 80:94 в мач от 12-ия кръг в група B.

 

Преотстъпеният от Апоел Тел Авив играч влезе от резервната скамейка. Все пак българският национал остана на крачка от преминаването на двуцифрената бариера. Крилото завърши с 9 точки и 3 борби за 9 игрови минути. При стрелбата си той бе 4/6 от средна дистанция, 0/3 зад дъгата и 1/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

 

Момчетата на Майк Кофин са с две победи и седем загуби, като към момента заемат последното девето място във временното класиране. На 5 януари (понеделник) Младенов и компания ще бъдат гости на Мега Баскет.

 

 

 

 

Гостите се изстреляха при 39:37 на голямата почивка. При подновяването на играта домакините постигнаха обрат и до края направиха преднината си двуцифрена.

 

Сюлеймани Боюм наниза 13 точки за австрийците.

 


 

 Харесайте BGbasket.com във Facebook

 

 Следвайте BGbasket.com в Instagram

Абонирате за канала ни в 


Тагове: Борислав Младенов, Виена, Адриатическа лига
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи