Трипъл-дабъл и в регион Юг на ББЛ А група


Трипъл-дабъл и в регион Юг на ББЛ А група
(сн. ББЛ)
13-11-2022 19:50 | BGbasket.com

Пловдив Мамбас, Вихър Айтос, Хасково и Хебър спечелиха днешните мачове от регион Юг на ББЛ А група. След като Константин Паисиев направи трипъл-дабъл в мача на Шумен -2 на Изток, след него това стори и баскетболистът на Хебър Христо Бъчков.

 

Лидерът Хебър продължава без загуба, след като надви последния във временното класиране 3.6.9 Баскетболен клуб със 106:76 в последния мач за деня. Баскетболистите на Димитър Чанков дръпнаха с 20 точки още след първата четвърт, а на полувремето преднината им беше още по-внушителна – 72:30. Преди последната четвърт разликата стана 50 и въпреки че домакините вкараха едва 7 през заключителния период, това с нищо не промени крайния изход на срещата.

 

Георги Адирков бе най-резултатен за успеха с 20 точки, 18 и 7 борби е Михаил Пандев. По 13 имат Станислав Ваклинов и Христо Бъчков, като вторият е и с трипъл-дабъл – 13 точки, 16 борби и 13 асистенции. Николай Нинов има 12 точки. За съперника Роберт Радев има 39 точки, с 30 и 10 борби е Иван Нацков.

 

Пловдив Мамбас не срещна затруднения срещу Раковски побеждавайки го със 100:51 в първия мач в зала „Иван Симеонов“ в Пазарджик. Пловдивският тим на практика си свърши работата още през първото полувреме, в което лимитира съперника си до 9 и до 6 точки, като на почивката се откъсна с 47:15. Разликата продължи да расте и след паузата, като баскетболистите на Борислав Светославов нямаха проблем да спечелят убедително.

 

Дилян Барбов бе най-резултатен за успеха с 18 точки, със 17 и 9 борби е Рубен Кльосген. За Раковски Кристиян Русинов има 17 точки, 14 добави Георги Караджинов.

 

Вихър Айтос също се справи убедително с Локомотив Пловдив -2 с 89:55, вкарвахки му 14 тройки. Баскетболистите на Дечо Коешинов водеха през целия мач, като ключови за голямата разлика се оказаха силната първа и трета четвърт.

 

Само една борба раздели Константин Коев от впечатляващ трипъл-дабъл, като той завърши с 38 точки, 15 борби и 9 асистенции. За отбора от Пловдив Марио Юруков реализира 17 точки, Иван Гьошев е с 11.

 

Хасково победи Академик Пловдив -2 с 96:74. Въпреки че и двата тима имаха само по една загуба преди този мач, на практика дерби нямаше, тъй като победителите водеха през цялото време. Още в първите минути на срещата Хасково дръпна с двуцифрена аванс и макар след първата четвърт от него да останаха 6 точки, на почивката тимът се откъсна с 45:32. Разликата скочи до 30, след паузата, но преди заключителната четвърт Академик намали за 62:74. В оставащото време обаче съперникът отново взе инициативата и спечели още по-убедително.

 

Ивайло Тонев бе над всички за победителите с 32 точки, Динко Христов има 26, а с 19 и 10 борби е Тихомир Желев. За съперника Йоанис Кикрилис се отчете с 20 точки. Махмут Давидов има 15 и 16 борби, а дабъл-дабъл записа и Кръстомир Михов – 13 точки и 13 борби, но с 8 грешки.

 


ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ПЛОВДИВ МАМБАС - РАКОВСКИ

 

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ВИХЪР АЙТОС

 

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА АКАДЕМИК ПЛОВДИВ -2 - ХАСКОВО

 

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА  ХЕБЪР - 3.6.9 БК

 

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ЮГ, СЕЗОН 2022/2023

 

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ЮГ, СЕЗОН 2022/2023

 

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА, ЮГ, СЕЗОН 2022/2023

 

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ЮГ, СЕЗОН 2022/2023

 


 

 Харесайте BGbasket.com във Facebook

 

 Следвайте BGbasket.com в Instagram

Абонирате за канала ни в 


Тагове: ББЛ
Коментари
BGbasket.com има нужда от Вас, за да продължи да съществува
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи