Изумително! Берое Стара Загора вкара 141 точки с 47 асистенции в мач от А група

(сн. facebook.com/Beroewomen)
13-01-2024 17:03 | BGbasket.com

Берое Стара Загора вкара впечатляващите 141 точки в мач от женската А група. Тимът завърши с очаквана победа първия етап в шампионата, след като на свой терен без затруднения надви Академик със 141:54. Така шампионът е с почти перфектен баланс – 13-1, докато днешният му опонент е с 2-12.

В първата четворка баскетболистките на Жаклин Златанова ще се изправят срещу Монтана 2003, Рилски спортист и Локомотив София. Отборът на Елена Петрова пък отива във втората заедно с Шампион 2006, Шоутайм и Дунав Русе.

Берое Стара Загора на практика си свърши работата още в самото начало на мача, стартирайки с 20 поредни точки за четири минути, а след първата част се откъсна с 36:8. Разликата продължи да расте и в оставащото време, като на почивката бе 34 точки, а след третата четвърт – внушителните 60, като отдавна мачът се доиграваше.

Домакините вкараха повече от половината си точки под коша – 74 срещу едва 26, отбелязаха 12 тройки срещу 3, допуснаха само 5 грешки и направиха впечатляващите 47 асистенции.

Всички баскетболистки на Берое се появиха в игра, като девет от тях завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатна с 21 бе Николет Гилдей (7 асистенции), Деана Стояновска е с 20 и 9 асистенции.

За Академик, който бе и с много къса ротация, използвайки едва шест баскетболистки, Анастасия Калева реализира 17 точки, 14 има Каролина Кирилова.