Юношите U18 отнесоха Словакия с 36 разлика

(сн. FIBA.basketball)
30-07-2024 19:04 | BGbasket.com

Националният отбор на България за юноши U18 записа втора победа на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Скопие. Тимът ни надви категорично Словакия със 106:70 и запази шансове за класиране на четвъртфиналите.

След този двубой България е с баланс 2-1, а в последния си мач в групата в сряда ще се изправи срещу Нидерландия.

Двубоят започна с ниска резултатност, а рано двама от лидерите на тима ни Деян Колев и Александър Гавалюгов натрупаха по две лични нарушения. След равностойните начални минути обаче българите се разиграха и вкараха 10 безответни точки, а след първата четвърт се откъснаха с 28:13. Баскетболистите на Стойо Чолаков демонстрираха точен мерник и през втория период, възползвайки се от многото грешки на опонента си и на почивката водеха с най-голямата разлика до момента в мача – 52:21.

Националните ни доминираха и след паузата, като авансът им надхвърли за кратко и 30 точки, а последната четвърт дойде при 79:50 в тяхна полза. В оставащото време преднината на България продължи да расте и нашите спечелиха убедително.

Тимът ни отбеляза 11 тройки срещу едва 3, а освен това разликата дойде и от броя грешки – 13 срещу 29.

Треньорският щаб на тима ни разпредели минутите между всички играчи. Най-резултатен с 16 точки бе Александър Гавалюгов (4 тройки), 15 имат Теодор Трифонов и Иван Димитров. С по 13 се отчетоха Михаил Калинов и Даниел Хинков, а 10 добави Кристиян Желев.