САЩ си подсигури първото място в групата след доминация над Южен Судан

(сн. FIBA.basketball)
01-08-2024 00:14 | BGbasket.com

САЩ си подсигури първото място в група C на олимпийския турнир за мъже на Игрите в ПарижТимът надигра Южен Судан със 107:86 след по-добро първо полувреме.

Съставът на Стив Кър успя да направи разликата двуцифрена още след десет минути игра - 26:14, а през втория период достигна и до най-голямата си преднина от 21 точки. На почивката отборът на САЩ все още разполагаше с двуцифрен аванс при 55:36.

Второто полувреме обаче се оказа по-добро за тима на Южен Судан, който постепенно започна да наваксва изоставането си и го свали само до 11 точки. В края на третия период обаче баскетболистите на Стив Кър върнаха част от преднината си при 73:57. Последната част отново бе спечелена от отбора на САЩ, а тя се оказа и най-резултатна в целия мач и за двата тима.

Бам Адебайо бе най-резултатен за успеха с 18 точки, като добави и 7 борби на сметката си. Кевин Дюрант отбеляза 14 точки, Антъни Едуардс финишира с 13, ЛеБрон Джеймс добави 12, 7 борби и 5 асистенции, по 10 вкараха Дерик Уайт и Девин Букър, като вторият добави и 6 завършващи подавания.

За отбора на Роял Айви най-добър бе Нуни Омот с 24 точки, Карлик Джоунс завърши с 18 и 7 асистенции, 16 отбеляза Бул КуолМариал Шейок записа 12 точки.