Нов отличен мач и победа за Борислава, първи точки за Ивана Николова в Еврокъп

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. fiba.basketball)

16-10-2024 22:54 | BGbasket.com

Борислава Христова и нейният Жирона постигнаха четвърта поредна победа за сезона след 74:66 срещу италианския Кампобасо в Еврокъп.

В група L сега Жирона е едноличен лидер, а след седмица играе срещу Печ.

Доброто начало на мача за Борислава даде аванс на Жирона в първата част, но Кампобасо успя да настигне противника във втората. Испанският състав обаче излезе много надъхано след почивката и взе категорично второто полувреме и крайния успех.

Борислава Христова бе на терена 27 минути и записа 18 точки, 3 асистенции и 2 борби. Клоуи Биби добави 21 за победата.

Ивана Николова вкара първи точки в Еврокъп, но нейният Левхарти Хомутов не успя да се противопостави на АСВЕЛ Лион във Франция и отстъпи с 86:50.

Ивана игра в началото на двубоя, а след това и в последната част, когато реализира тройка. Николова бе на терена общо 11 минути, в които имаше четири атаки.

АСВЕЛ е лидер в група А, докато Хомутов има победа и загуба, а в следващия си мач гостува на АЕЛ в Кипър.