Лейкърс поведе на Денвър, на победа от финал в НБА

Ламар Одъм с 19 точки (сн. AP Photo)
28-05-2009 12:47

Коби Брайънт завърши с 22 точки и 8 асистенции, а Ламар Одъм вкара 19 точки за победата на Лос Анджелис Лейкърс на Денвър Нъгетс съд 103-94 в петия мач от финала на Запад.

Поу Гасол добави 14 точки и Езерняците поведоха с 3-2 и са само на победа от финал в НБА.

Следващия мач е в петък в Денвър, където домакините ще опитат да избегнат елиминация.

Двубоят бе много равностоен като след всяка от първите три части резултата бе равен- 25-25 след първата, 56-56 на полувремето и 76-76 преди последната.

Рещаваща за успеха на Лейкърс бе серията от 21-3 в края на третата и началото на четвъртата част. В един момент те бяха направили 11 поредни успешни защити без допуснат кош.

Треньорът на Денвър Джордж Карл се оплака от съдиите, посочвайки 30-те отсъдени нарушения срещу неговия отбор срещу 22 за домакините.