Първа победа за кадетките и 33-то място в Европа

Кадетките на 33-то място в Европа
09-08-2009 17:15

Националният отбор на България за кадетки успя да избегне пълния срам, след като днес записа победа. В последния си мач на Европейското първенство за момичета до 16 години българките стигнаха до първи успех и след въртележката между последните три отбора завършиха на 17-то място в дивизия Б и общо 33-то в Европа. Днес тимът ни победи отбора на Австрия с 69-47.

През първото полувреме българките направиха силна втора част и след нея те поведоха. Добрата им игра даде резултат и след първите 20 минути България водеше с 36-27.
През второто полувреме нашите затвърдиха успеха си. Българките контролиха играта и не позволиха срив, който да доведе до обрат. Напротив, и през двете части авансът бе увеличаван и в края достигна до 22 точки. Така, макар и в последния мач на това първенство България постигна победа, която обаче стигна само за 17-то място.

Марина Гелова изигра много силен двубой днес и бе с основна заслуга за успеха. Тя завърши с 25 точки и 4 борби, като отбеляза 5 тройки от 5 опита. Кристина Пейчинова завърши с 13 точки, 8 борби и 6 асистенции, а Христина Тютюнджиева 12 точки и 8 асистенции.