Калоян Иванов ще играе във Файнъл 4 на ЕвроЧалъндж

13-03-2015 11:53

Калоян Иванов и неговият Трабзонспор от Турция ще играят Файнъл 4 на турнира ФИБА ЕвроЧалъндж. Тимът разби Автодор Саратов във втория мач като гост със 100-73 и лесно спечели четвъртфиналната серия с 2-0 победи.

На полуфинал Трабзонспор ще срещне победителя от двойката Енергиа Търгу Жиу и Льо Ман, които в момента са равни с по една победа и следващата седмица ще изиграят трети решителен мач.

Съдия на вчерашния мач беше българинът Мартин Хорозов.

През първата четвърт гостите натрупаха малка преднина от 6 точки, а още преди почивката пречупиха съперника, след като изиграха страхотен втори период (28-6) за 28 точки разлика на полувремето. Тимът спечели и третия период и спокойно доигра срещата, вече мислейки за финалната фаза.

Калоян Иванов игра 21 минути, през които записа 9 точки и 2 борби. Дий Бост пък наниза 17 точки за победата.