Убедителни победи за лидерите в А група

05-03-2017 19:29

Три убедителни победи имаше в днешния кръг на мъжката А група. Академик София остава начело с пет успеха от пет мача, а след него следват ИУ Варна с баланс 4-1 и вторият отбор на Левски 2014 с 3-2.

Академик наказа категорично Чавдар Троян със 108-69 у дома. Тимът поведе с голяма разлика още до почивката след силно нападение и добра игра в защита. Разликата след 20 минути бе цели 26 точки, което уби интригата рано рано.

С дабъл-дабъл за победата завърши Данаил Христов след 22 точки и 12 борби, а Николай Грозев добави 17 точки и 6 асистенции. За гостите, които бяха без трима основни играчи, Ивайло Вучков приключи с 22 точки, а 11 имаше Николай Маринов.

ИУ Варна също си послужи със силно първо полувреме, в което поведе и отказа вторият отбор на Рилски спортист преди да спечели с 87-74. В края на първата част икономистите направиха серия от 11-2, за да дръпнат с 8 точки, през втората увеличиха преднината си и до края нямаха проблеми.

Николай Георгиев бе най-резултатен за успеха с 19 точки, а по 16 вкараха Антон Диков и Венелин Христов. За домакините Адриян Секулов приключи с 21 точки, а Цветомир Акимов имаше 16.

Левски пък тръгна отлично срещу Видабаскет и в крайна сметка спечели с 96-68. "Сините" започнаха добре мача и поведоха с 19-5 за седем минути, а в оставащото време контролираха събитията на терена.

Евгени Хаджирусев игра силно за успеха и завърши с 27 точки, а пореден дабъл-дабъл след 19 и 15 борби направи Васил Михайлов. За гостите Радослав Колев се отчете с 18 точки, а Юлиян Колев имаше 15, 6 борби и 7 асистенции.