Рилски спортист обърна Левски за победа №20

04-03-2023 20:53 | BGbasket.com

Рилски спортист започна успешно третото завъртане в Националната баскетболна лига. Тимът записа 20-ата си победа в шампионата през този сезон, след като на свой терен спечели дербито с Левски с 81:70, макар да изоставаше през голяма част от първото полувреме.

Гостите бяха без новото си попълнение Серхий Павлов, който бе в Самоков, но заради малкото време с отбора, остана извън групата за този двубой.

След този двубой баскетболистите на Людмил Хаджисотиров са с баланс 20-1, а в следващия кръг са домакини на Балкан. Левски е с 12-9 и приема Спартак Плевен.

Двубоят започна доста равностойно, но и с много пропуски и от двете страни. Левски имаше едва 9% успеваемост в подкошието или едва един отбелязан кош, но вкара четири тройки срещу нито една за опонента си и след първата част поведе със 17:11.

Преднината на столичния тим достигна 8 в началото на втория период, но след 14 безответни точки само за три минути, Рилски спортист стигна до пълен обрат – 28:22. Играта продължи кош за кош, а на почивката домакините бяха напред с 37:32.

Воденият от Димитър Ангелов тим на два пъти се доближаваше само на точка след паузата, но така и без да успее да стигне до пълен обрат. Играчите на Людмил Хаджисотиров пък поддържаха крехък аванс и развръзката остана за последната част, която започна при 55:53 в тяхна полза.

Темпото се запази и до средата на решителната четвърт. Последва обаче серия от 10:0 в полза на Рилски спортист, който се откъсна със 78:63 при оставащи по-малко от три минути до края, което на практика бе и преломният момент в срещата. За натрупани нарушения в последните секунди не игра Джон Флорвиъс.

Чавдар Костов бе най-резултатен за победителите с 22 точки (5 тройки). Йордан Минчев изигра най-силния си мач от началото на сезона с дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби, Димаджио Уигинс добави 14 точки и 8 борби, а с 10 точки завърши Александър Янев.

За Левски Асен Великов вкара 17 точки, Джон Флорвиъс е с 15. Алън Арнет има 13, а Николай Михайлов е с 11 точки и 9 борби.