Черно море отново измъчи ЦСКА

23-04-2023 20:35 | BGbasket.com

Черно море Тича отново даде сериозен отпор на ЦСКА и до последно измъчи "червените" за 84:93 в предпоследния кръг от редовния сезон в НБЛ.

ЦСКА бе във Варна без големите си звезди Брендън Йънг и Таменанг Чо, изпитващи различни здравословни проблеми. Йънг е с болки в ахилеса, а Чо - с леко разтежение. Столичният тим е твърдо трети в класирането, а Черно море няма вече шанс за плейофите, но въпреки това направиха здрав мач за публиката в морската столица.

Черно море даде солиден отпор в началото на мача и показа своите амбиции да не се даде лесно. В края на първата част варненци водеха с точка, но голямото избухване предстоеше в края на втория период.

Тогава след страхотна серия от 18-0 Черно море се откъсна напред с 14 точки.

Почивката дойде при същата разлика - 54:40, оставяйки ЦСКА да умува за обрата в съблекалнята.

Очаквано гостите реагираха ударно и вкараха 21 точки в първите пет минути след подновяването на играта, срещу само пет за съперника. Така резултатът отново бе обърнат, вече в полза на фаворита, а ЦСКА увеличи и още разликата в края на третата и началото на последната части.

"Армейците" имаха отличен ден от тройката, за да успеят да стигнат до обрата и да поддържат десетина точки разлика в края на двубоя.

Зейн Ноулс вкара 23 точки за победата, 21 реализира Мартин Сотиров, а 15 добави Алекс Симеонов.

За Черно море Костадин Лазаров реализира 20, Мартин Йорданов записа дабъл-дабъл с 19 точки и 10 борби, Мартин Коцев се включи с 13 точки, 8 аистенции и 6 борби.