Миньор избухна и наказа ЦСКА за първа победа в елита

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол

21-10-2023 19:00 | BGbasket.com

Миньор стигна до дебютната си победа в Sesame НБЛ, след отлично представяне срещу ЦСКА като гост и 85:78.

Перничани водиха в по-големи периоди от двубоя и напълно заслужиха успеха си срещу късата ротация на домакините.

ЦСКА излезе в мача без Кейлъб Уесън и Георги Боянов - топреализаторите на тима, което се оказа много сериозен проблем.

Без тях "червените" така и не влязоха в ритъм в хода на целия двубой. Те отстъпиха инициативата на Миньор още в първата четвърт, когато гостите стигнаха до аванс от 10 точки.

Очаквано имаше отговор от ЦСКА и обрат в началото на втория период, откъдето нещата тръгнаха кош за кош.

Миньор се оттегли с точка аванс на почивката - 36:35, а през второто полувреме продължи да доминира под коша. Играчите на Георги Младенов използваха отлично пробойните в защитата на съперника, а освен това и от вторите възможности, които си печелеха с борби в нападение.

И второто полувреме премина през няколко обрата в резултата, без да се получи разлика. Това продължи до последните 6-7 минути от срещата, когато Миньор успя да направи първо серия от 6-0, а след това да се задържи напред.

Венци Петков върна надежди на ЦСКА с тройка три минути преди сирената, за пасив само от две, но отново Миньор наниза 5 поред за 73:80.

Всички опити на домакините в последните две минути не дадоха резултат и така Миньор си тръгна с успеха от София.

Данило Аранитович завърши с 22 точки и 11 борби за победата, Лъчезар Тошков и Георги Кендеров вкараха по 13, Никола Ивкович вкара също 17.

Миньор категорично взе борбата с 42-28, с 29 асистенции.

Маркъс Хамънд вкара 19 за ЦСКА, 18 добави Александър Радукич.