Трилър донесе победа на Локомотив в столичното дерби при жените

(сн. BGbasket.com)
23-10-2023 19:19 | BGbasket.com

Локомотив София спечели столичното дерби в женската А група. В много оспорван и изпълнен с опрати мач тимът надви Шампион 2006 с 63:54.

Победата бе втора за състава на Лилия Георгиева, който има и една загуба, докато днешният му опонент е с баланс 1-2.

Баскетболистките на Ирена Колева вкараха 6 поредни точки на старта на мача, но след десет минути игра съперникът им обърна за 17:12. Преднината на символичните гости достигна 12 точки малко след началото на втория период. Те обаче не успяха да я задържат дълго и на почивката равенството бе възстановено – 31:31.

След паузата Шампион 2006 на свой ред взе инициативата и на два пъти дръпваше с 9, а преди заключителната четвърт бе напред с 48:44. В оставащото време обаче Локомотив успя да ограничи съперника си едва до 6 точки и да спечели.

Двата тима завършиха мача със сходни показатели, като разликата дойде при борбите (57 за победителите срещу 51) и точките под коша, като Шампион изпусна повече от половината си наказателни удари (11/23).

Елеонора Петкова отбеляза 18 точки за успеха, Ванеса Кокалова има 16 и 9 борби, а Гергана Цекова се отчете с 12 точки и 12 борби.

За съперника Анджела Стамболян завърши с 20 точки и 7 борби, а Валентина Веселинова е с 16 точки и 7 борби.