Една четвърт стигна на Берое срещу Шампион 2006

(сн. BGbasket.com)
28-10-2023 19:05 | Деляна Кадиева

Берое Стара Загора записа поредна победа на сметката си в женската А група. Баскетболистките надделяха като гост над Шампион 2006 след 81:56 в среща, изиграна в зала „Триадица“.

Така съставът от Стара Загора има на сметката си 4 успеха, докато момичетата на Ирена Колева разполагат с баланс 1:3.

На 18 ноември (събота) отборът, воден от Жаклин Златанова ще приеме Локомотив София, докато Шампион 2006 ще гостува на Рилски спортист.

Двата тима започнаха равностойно срещата на високи обороти, като Берое разполагаше с преднина между 1 и 3 точки. Гостите допуснаха много пропуски в подкошието, но все пак в края на периода водеха в резултата с 18:13.

През вторите десет минути обаче баскетболистките на Жаклин Златанова постепенно започнаха да трупат преднина и след тройка на Яна Карамфилова, разликата стана двуцифрена – 37:27. До почивката гостите запазиха водачеството и увеличиха аванса си до 12 точки.

След подновяването на играта опитите на Шампион 2006 да се върнат в мача продължиха, но Евгения Нацкина бе точна от наказателната линия при единия си шут и направи разликата 16 точки – 50:34. Габриела Коцева и Елена Георгиева се намесиха в края на периода и върна тима си до само 9 точки от противника.

През последните десет минути Шампион 2006 не успя да противодейства на съперника си, а съставът от Стара Загора изигра силна последна четвърт, която спечели след 24:8, а с нея и срещата.

Яна Карамфилова (11 борби) и Николина Зубац (6 овладени под двата ринга топки) нанизаха по 20 точки за Берое. Гергана Маданкова има 13 и 7 откраднати топки.

Анджела Стамболян завърши с 9 точки за Шампион.