Пет поред за Рилски спортист при жените, победа и за Шоутайм

(сн. facebook.com/rilskibasketcom)
06-01-2024 16:17 | BGbasket.com

Рилски спортист записа нова убедителна победа и пета поредна в женската А група. В столичната зала „Триадица“ тимът надви без проблеми Шампион 2006 със 79:50.

Домакините имаха предимство през първата четвърт, но след това баскетболистките на Маргарита Маринкова взеха инициативата и спечелиха убедително.

По 17 точки за успеха записаха Деница Манолова (11 борби) и Ивана Бонева, с 15 е Виолета Григорова.

За съперника Елена Георгиева се отчете с 15 точки, с 13, но и 8 грешки е Анджела Стамболян.

Шоутайм остави без победа Дунав, след като спечели мача в Русе с 51:45. Двата отбора изиграха много оспорвано първо полувреме с размени на водачеството, като на почивката гостите водеха с 25:21. Преднината им достигна 16 точки след паузата и въпреки силния финален щурм на русенки, до обрат не се стигна.

Адриана Балтанова записа 24 точки за успеха, с 8 е Виктория Георгиева.

За Дунав Зорница Герасимова завърши с 16 точки, но и 7 грешки, а 8 точки добави Катрин Коева.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 – РИЛСКИ СПОРТИСТ

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ДУНАВ РУСЕ - ШОУТАЙМ

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2023/2024

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2023/2024

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2023/2024

ОТБОРНА СТАТИСТИКА В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2023/2024

Тагове: А група - жени, Шоутайм, Рилски спортист (жени), Дунав Русе, Шампион 2006