Локомотив издържа само четвърт час срещу Монтана 2003

(сн. BGbasket.com)
27-01-2024 16:09 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа рутинна победа в женската А група. Тимът очаквано не срещна затруднения при визитата си на Локомотив София в зала „Триадица“, побеждавайки със 74:54.

Успехът бе първи за вицешампионките в Първата четворка, като те имат и едно поражение, а съперникът им е с две загуби.

Единствено първите 15 минути на срещата бяха равностойни с няколко смени на водачеството, след което баскетболистките на Преслав Пешев направиха силна серия и на почивката водеха с 31:22. Разликата в тяхна полза достигна 15 точки след третата част, като до края те спечелиха още по-убедително.

Заради контузия гостите бяха без Микаела Дамянова, а травма още през първото полувреме получи и Янина Тодорова.

По 14 точки за победителите отбелязаха Тери Батъл и Борислава Денчева, 13 има Валентина Горанова, с 11 е Преслава Колева, а Шарис Феърли се отчете с 14 борби.

За домакините Гергана Цекова направи дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби, а Маргарита Иванова записа 11 точки.