Шумен вкара една тройка, но отново надви Миньор 2015

(сн. НБЛ, архив)
02-03-2024 19:52 | BGbasket.com

Шумен започна с победа Втората шестица в Sesame Национална баскетболна лига. Тимът надви за трети път през сезона Миньор 2015, този път на свой терен с 67:61. Макар и с много слаба резултатност, мачът бе оспорван през цялото време. Отборът на Янко Янков отбеляза само една тройка в срещата, но коменсира с играта под коша и повечето вкарани наказателни удари.

Дебют за домакините в този мач направи новото попълнение Карим Мане, привлечен на мястото на Брайън Камерън.

След този двубой победителите днес са с баланс 8-15, а опонентът им е със 7-16. В следващия кръг Шумен гостува на Академик Пловдив, докато за Миньор 2015 предстои визита на Ямбол.

Двубоят започна с много брак в нападение и от двата тима, които постоянно си разменяха водачеството и след десет минути игра резултатът бе равен – 14:14.

Качеството не се подобри и през втория период, като и грешките зачестиха. Шумен имаше сравнително добър процент под коша, но изпусна всичките си 12 опита от тройката за първото полувреме, след което Миньор 2015 имаше минимален аванс - 29:28.

Резултатността се вдигна след паузата, но серията от обрати продължи. За кратко гостите поведоха с 6, което бе и най-голямата разлика до момента, а заключителната четвърт започна при пълен паритет – 49:49.

Баскетболистите на Георги Младенов започнаха по-добре последната част и дръпнаха с 57:51. Отговорът на домакините обаче не закъсня и след серия от 11:2 те отново излязоха напред, като до края не изпуснаха водачеството си.

Уилфрид Ликей бе най-резултатен за успеха с 21 точки и 14 борби, като направи и 5 грешки. Карим Мане вкара 18 в дебюта си, а с дабъл-дабъл от 10 точки и 14 борби е Джъстин Кохайда.

За съперника Лъчезар Тошков реализира 17 точки с 8 борби и 5 асистенции.