Шоутайм наказа 45 грешки на Дунав

(сн. Showtime Ladies Basketball Team)
09-03-2024 17:45 | BGbasket.com

Шоутайм записа трета победа във Втората четворка на женската А група. В залата на Икономическия университет във Варна тимът надви все още нямащия победа този сезон тим на Дунав с 85:47.

Домакините се откъснаха с 20 точки разлика още през първата четвърт, а на почивката водеха с 48:25. Макар и при не много висока резултатност, те поддържаха комфортна преднина и след паузата, като спечелиха още по-убедително.

Шоутайм демонстрира много по-точен мерник под коша, вкарвайки 52 от точките си именно в тази зона, получавайки едва 18. Решаващ бе и големият брой грешки, който русенският тим допусна в мача - 45 срещу 21 за домакините.

Адриана Балтанова бе най-резултатна за успеха със 17 точки и 8 борби. Габриела Ангелова има 13 точки.

За съперника с 10 точки и 8 борби е Светлозара Георгиева.