Ямбол отново впечатли в крепостта Диана

09-03-2024 19:54 | BGbasket.com

Ямбол постигна трета поредна победа на свой терен в зала Диана, като вече е 3 от 3 във Втора шестица след успех над Академик Пловдив с 85:77.

Така ямболии ще влязат с позитивни емоции и в турнира за Купата на България, за които последни успяха да се класират. Там те ще срещнат Спартак Плевен.

Пловдивчани от своя страна регистрираха второ поражение в шестицата, като в този мач бяха и силно ограничени откъм точките.

Ямбол освен, че се поздрави с успеха, изигра и още един организиран двубой, в който постепенно взе десетина точки преднина и ги поддържа в хода на мача.

Академик стартира с 5-0, но след това домакините бързо изравниха и в края на първата част вече водеха с двуцифрен аванс - 27:17.

Именно тези 10 точки бяха и разликата между двата състава и в оставащата част от срещата, в която Академик успя да поддържа равностойна играта, но не и да се върне достатъчно за обрат.

Маркедрик Бел изигра отлично първо полувреме с 15 точки за Ямбол до паузата, а домакините доминираха тотално в подкошието с отлични проценти за 2 точки.

През второто полувреме своя принос за успеха дадоха и Иван Лилов и Питър Кис, докато Академик започна да обстрелва коша на противника, но деветте тройки не стигнаха за нещо повече.

Бел завърши с 22 точки за победата, Лилов добави 18 и 7 асистенции, а Питър Кис се включи с 19 точки, 11 борби.

По 15 за Академик вкараха Томислав Минков и Ренел Къмингс, а 12 добави Мартин Маринов.