Рилски спортист с най-убедителната си победа в Първата четворка

(сн. facebook.com/rilskibasketcom)
21-03-2024 14:31 | BGbasket.com

Рилски спортист записа най-убедителна си победа в Първата четворка на женската А група. На свой терен тимът очаквано не срещна затруднения срещу Локомотив София, побеждавайки го с 99:48. Съставът от Самоков е печелил и с по-големи разлики от началото на сезона, но тази е най-голямата за тима в тази фаза на шампионата.

С успеха баскетболистките на Маргарита Маринкова вече са с баланс 6-3 в шампионата, докато отборът на Лилия Георгиева остава последен в тази фаза с 9 загуби.

Рилски спортист рано си свърши работата в мача, тъй като още след десет минути игра вече имаше 16 точки аванс, а на почивката се оттегли при 55:25. Разликата надхвърли 40 точки след паузата, като на практика мачът отдавна се доиграваше, което позволи повече минути да получат и по-младите момичета.

Домакините имаха предимство по всички показатели, като завършиха с 54% при стрелбата от игра срещу 32% и допуснаха двойно по-малко грешки – 12 срещу 24.

Драгана Николич бе най-резултатна за успеха с 18 точки, Вероника Джикова има 15. Катрина Бозова реализира 13, с 12 е Деница Манолова.

За Локомотив Деяна Станиславова записа 12 точки, 11 добави Маргарита Иванова.