Монтана не пожали Берое в последен мач преди плейофите

(сн. BGbasket.com)
06-04-2024 20:33 | BGbasket.com

Монтана 2003 завърши участието си в Първата четворка на женската А група с победа над лидера в класирането. Тимът се наложи като домакин над Берое Стара Загора с 92:78 в последния си мач преди плейофите.

Баскетболистките на Преслав Пешев завършват с баланс 8-4, като в първия си двубой от полуфиналите в първенството ще имат за съперник Рилски спортист. Съставът на Жаклин Златанова пък остава на първо място в подреждането с 9 победи и 3 поражения, като ще се изправи срещу Локомотив София.

Тимът от Монтана успя да наниже 10 точни стрелби от далечно разстояние срещу само 3 за противника си, които им помогнаха да си осигурят преднината в мача.

Домакините започнаха по-силно мача, като в рамките на 10 минути игра отбелязаха 37 точки срещу 21 за противника си. През втория период Берое се осъзна и свали разликата до само 9 на почивката. През третия период съставът от Стара Загора успя да изравни резултата - 68:68, но силна последна десетка за Монтана му осигури победата.

Тея Робинсън бе най-резултатна за успеха с 26 точки и добави 5 борби и 7 асистенции, по 10 отбелязаха Борислава Денчева и Микаела Дамянова (6 борби и 6 асистенции).

За съперника 24 точки реализира Николина Зубач, която овладя и 7 борби, с 16 точки е Гергана Маданкова.